18 Temmuz 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

“4. Gücümüz Eşitliğimiz Zirvesi” Bursa’da yapıldı

Global Compact Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu’na bağlı Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu’nun düzenlediği 4. Gücümüz Eşitliğimiz Zirvesi, pandemi koşulları gözetilerek BUSİAD Evi bahçesinde gerçekleştirildi.

2016 yılında BUİKAD, BUSİAD ve Yeşim koordinatörlüğünde, KalDer’in desteğiyle kurulan Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu, 4. Gücümüz Eşitliğimiz Zirvesi’ne imza attı. “Hayat Birlikte Güzel” mottosuyla organize edilen ve çeşitli STK üyeleriyle iş dünyası temsilcilerinin katıldığı zirvenin konuk konuşmacıları; Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Fark Labs&Arya WIP Kurucusu Ahu Serter ile Hitachi Astemo Türkiye Genel Müdürü Murat Bayram oldu.

 Etkinliğin açılında konuşan BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay,” Farklılıklar desteklenmeli, çünkü birbirini tamamlayan kollektif zeka her zaman daha güçlüdür. En son yapılan bir araştırmaya göre ise sadece ekonomik alanda değil, hayatın diğer alanlarında da kadınların yer almasıyla suç oranları yüzde 35’ler seviyesinde düşmekte. Bunun en büyük istisnası kadına yönelik şidette olmalı. Hala her gün kadın cinayetlerini konuşuyoruz. O nedenle İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden yürürlülüğe girmesini arzu ediyoruz.” diye konuştu.

Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Yeşim Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur da; “Platformumuzun Bursa’daki çalışmaları çok önemli bir ivme kazandı. 34 imzacı firma, aslında hem Türkiye’de hem dünyada örnek bir çalışmaya imza attı. Birleşmiş Milletler 20. Yıl rehberinde burada yapılan çalışmaların yer bulması bizleri çok gururlandırdı. Tüm bu konuya sahip çıkan firmalarımıza teşekkür ediyor, 2030 yılına kadar sayılara da yansıyacak önemli başarılar elde etmeyi ümit ediyorum” dedi.

“Farklılıkları fırsata çevirmeliyiz”

 Açılış konuşmaları ve zirve sponsorlarının sertifika takdimi sonrası panel programına geçildi. Panelde ilk sözü alan Hitachi Astemo Türkiye Genel Müdürü Murat Bayram, firmalarında toplumsal cinsiyet eşitliği temelli çalışmalara ve kadının güçlenmesi özelinde hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verdi. Bayram, firmalarında kadın çalışanların ön planda olmasını önceliklendirdiklerinin altını çizerek, “Kadın çalışan sayımızı 2018-2021 yılları arasında yüzde 60 arttırdık. Şu an yüzde 10 civarında olan kadın çalışan sayımızı, 2025 yılına kadar yüzde 20’ye çıkarma hedefimiz var.” dedi.

 “Kadınların talepkar ve istekli olması gerek”

 Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Fark Labs&Arya WIP Kurucusu Ahu Serter de holding çatısı altındaki firmalarda kadının güçlenmesi adına benimsenen vizyon hakkında bilgi verdi. Serter kadınların iş hayatında yol alırken ‘Kendime nasıl alan açabilirim?’ sorusunu sorması gerektiğini ifade ederek, “Kadınların iş hayatında daha fazla yer alması, çalışma barışı içinde daha fazla verim alınan bir yapı sunuyor. Kadınlar olarak bizler kendimize yeni alanlar açarsak, yaptıracak daha çok şey bulabiliriz.” diye konuştu.

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türk tekstil fuarı New York’ta

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.