14 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

“BDDK kararı geçici”

Bakan Nebati, BDDK'nın ticari kredi düzenlemesi gibi ekonomik önlemlerin hepsinin geçici olduğunu açıkladı, "Önemli olan bu kararların verdiği mesajlar" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomide alınan önlemlerin geçici olduğunu söyledi.

Bloomberg Ajansa konuşan Nebati, son olarak BDDK’nın ticari kredi düzenlemesi üzerinden ekonomide alınan önlemlere değindi.

‘Alınan önlemlerin hepsinin geçici olduğunu’ söyleyen Nebati, “Önemli olan bu kararların verdiği mesajlar” dedi.

Bakan, “Biz, piyasada ne oluyor ne bitiyor herşeyin farkındayız ve diyoruz ki paraları alıp gidip döviz alma” diye konuştu.

HANGİ ŞİRKETLER KAPSAMDA

BDDK geçen cuma yeni ticari kredi düzenlemesini duyurmuştu. Alınan kararla; döviz varlıkları 15 milyon lirayı aşan şirketlere kredi kullandırım sınırı getirildi. Bir şirketin karar kapsamına girebilmesi için 3 şart gerekiyor:
– Bağımsız denetime tabi olması
– Yabancı para varlıklarının karşılığı 15 milyon liranın üzerinde olması
– Yabancı para varlıkların TL karşılığının şirketin aktif toplamından veya son 1 yıllık net satış hasılatından büyük olanının yüzde 10’unu aşması

 

KABİNEDE REVİZYON İDDİASI

Bakan Nebati’nin kabine revizyonu iddialarına yönelik yanıtı ise  “Yok danışmanlarla kavga etmişim, yok başkasıyla ters düşmüşüm, hepsi boş dedikodu” şeklinde oldu.

ENFLASYONA ENDEKSLİ TAHVİL YOK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ekonomide eşgüdüm içinde adımlar attıklarını söyleyen Nebati, enflasyona endeksli tahvil konusunda ise şu an için yeni bir adım planlamadıklarını dile getirdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Arçelik Rusya’yla anlaştı

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.