14 Haziran 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

BizGlobal’in hedefi: “Z kuşağı”

Global İş Ağı Geliştirme Derneğ kısa adıyla "Bizglobaliz", “Kalkınma için birleşerek güçlenme” mottosuyla çalışmalarına başladı. Dernek Başkanı Ekonomist Sinem Toplan, derneğin faaliyetlerini anlatmak üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 Toplantıda konuşan Global İş Ağı Geliştirme Derneği Başkanı Sinem Toplan, “Global İş Ağı Geliştirme Derneği tüm meslek gruplarını kucaklayarak büyüme felsefesi edinmiş, globalleşmeyi benimsemiş bir organizasyondur. Bu yüzden kısa adını BizGlobaliz olarak belirledik. Derneğimiz Atatürk ilkelerini benimsemiş, çağdaş uygarlık düzeyini önemseyen, toplumsal faydaya odaklanan kurucuların tüzük mutabakatı ile kurulmuştur. Kurucularımız hukuk, tarım, akademisyen, sağlık, finans, moda, mühendislik, hizmet imalat ve ticaret sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Spor Sanat Kültür Turizm sektörleri ile de buluşacak üye yapısı ile çeşitlenmeyi hedeflemektedir” dedi.

“FARKINDALIK OLUŞTURMAYI AMAÇLIYORUZ”

Öncelikli amacın üyelerin iş gelişimine katkı sunmak olduğunu söyleyen Toplan, derneğin amaçlarını sıraladı. Toplan, “Amacımız uluslararası işbirlikleri yapmak, hedef Müşterilere ulaşmayı sağlamak, bülten çalışmaları ile sektör analizleri oluşturmaktır. Sosyal medyada ‘Bi kenara koy’ hesap adıyla aktifiz. Bilgiyle buluşmak isteyen herkesi sayfamıza beliyoruz. Tüketim ve alışveriş dünyasını genç kuşaklar yönetiyor.

Y ve Z kuşağının alışverişlerinde; beğenme ve alışverişi tamamlama süresi 7 saniye. Artık Müşteri Z kuşağı ise ,eski nesil üretim ve pazarlama modelleri geçerli mi?

Artık çalışanlar Y ve Z kuşağı ise iş sahalarımız halen neden değişmedi?

İş modellerimiz değişmeli mi?

Bültenlerimizle iş fırsatlarını ortaya koyarken, iş dünyasını genç kuşaklar gözünden de görmek istiyoruz. Hazırladığımız bültenlerimizin çalışma sonuçlarını kamuoyu ile paylaşarak farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

“SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KAPSAMINDA CİNSİYET EŞİTLİĞİNİ ÖNEMSİYORIZ”

Toplan, üç farklı neslin X kuşağı, Y kuşağı ve Z kuşağının yaşam biçimlerinin farklı olduğunu ifade ederek yaşam farklılıklarını açıkladı. Toplan, “Evinin kitaplığının önünde kahvesini içen X kuşağı, arkadaşlarıyla kafeteryada buluşup bir konuyu tartışan ve kahvesini içen Y kuşağı, kulaklığını takıp TikTok ya da YouTube’dan öğrenmeyi seçen karton kutuda, bulaşıktan uzak kahvesini yudumlayan Z kuşağı arasında büyük farklar var. XYZ Raporu için ilk bültenimiz; bilinçsiz ilaç ve takviye gıda kullanımının kişiler ve nesiller üzerinde etkisi ve iş performanslarını nasıl etkilediğini içeriyor olacak. Çalıştay gruplarımız ile etkin projeler yönetmektir. Sürdürülebilirlik kapsamında cinsiyet eşitliğini önemsiyoruz. Her toplumda kadının iş hayatındaki yeri sorgulanıyor. Yönetimde kadın oranının artırılması konusunda da iş dünyasının harekete geçirecek gücü olduğuna inanıyoruz. Avrupa Birliğine uyumlu  projelere üzerinde çalışıyoruz. Sürpriz bir organizasyon ile Bursa’ya değer katacak uluslarası bir Proje öngörüyoruz. Tüm sivil toplum ile işbirliği içerisinde olacağız. Mobilya, tekstil gibi güçlü sektörleri ile var olan Bursa iline çok yakışacağını düşündüğümüz bir organizasyonun altyapı çalışmarını planlıyoruz. Mesleki Dayanışma eğitimleri, Spor Sanat Kültür Turizm Meslek Grupları arasında sinerji planlıyoruz” dedi.

“TOPLUMSAL KALKINMA İÇİN GEREKEN YATIRIMLARA ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ”

Her yılın 16. Gününü, 16 Ocak ‘Dünya Bursa Günü’ ilan ettiklerini söylen Toplan, “Derneğimiz Anadolu’da ki şehirlerde de şubeleşerek büyüdükçe her il için faaliyetimizi devam ettireceğiz. Sırada Takvimin   34. Günü var. Dünya İstanbul günü ilan edeceğiz. Kamuoyuna açık vizyon buluşmaları; Plaza Dili ile mücadele, argo dili ile mücadele, profesyonel imaj gibi toplumsal önderliği odaklayan, topluma rol model yaratacak örnek toplantılar gerçekleştireceğiz. Hayat Akademisi ile çocukları hayata hazırlama programını önemsiyoruz. Yapılan istatistiki çalışmalar 8 yaşa kadar yapılan yatırımın 7 kat daha fazla katma değer yarattığı belirtilmiştir. Toplumsal Kalkınma için gereken yatırımlara öncülük edeceğiz. Bisikletli yaşam önemsiyoruz.

Günümüz dünyasında sürdürülebilir hayat kapsamında hem ‘harekette kal’ projemizi desteklemesi açısından hem de çevreyi korumak amaçlı olarak bisiklet alışkanlığı projelerini önceliklendiriyoruz. Tüm işletmeler için Deprem Afet ortak hazırlık planı hayatta kalmamızın temelidir.

Deprem öncesi hazırlık, ilaç, gıda ve barınma yöntemleri organize edeceğiz” diye sıraladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“AB ile Gümrük Birliği yenilenmeli”

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.