31 Mart 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

BURSA’DA SON DURUM!

Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, Bursa'nın en son koronavirüs verilerini açıkladı. Buna göre vaka sayısı bin 116 olurken 26 vatandaş ise koronavirüse yenik düştü… Esgin koronavirüs verilerinde bir süre daha artış beklediklerini kaydetti.

Özge Comba Alkış

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin Rekabet.net’e konuştu. Video konferans yoluyla gerçekleştirdiğimiz röportajda Esgin, önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Esgin’in açıklamalarından satırbaşları;

“Bir süre daha artış bekliyoruz”

“Dünya çapında bir salgınla karşı karşıyayız. Her ne kadar ülke olarak önemli tedbirler almış olsakta yaklaşık bir ay önce ülkemizde de koronavirüs vakaları görülmeye başlandı. Türkiye son günlerde test sayısını hızla arttırdı. Vaka sayısının hızla artışına rağmen diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda kayıplarımız belli bir oranda düşük ilerliyor. Yoğun bakım oranlarında da dramatik artışlar yok. Bir süre daha artış göreceğiz. Birkaç hafta sonra beklentimiz toplumsal olarak süreci iyi yönetirsek vaka sayılarımızda azalış bekliyoruz”

 “Siyaset üstü mücadele”

“Topyekün ve siyaset üstü bir şekilde mücadele etmemiz gereken bir durumun içindeyiz. Bursa’da da vakalarımız İstanbul’a yakın olmamıza rağmen şu an yönetilebilir düzeyde gidiyor. Aldığımız önlemlerle de Bursa’ya yapılmış olan önemli sağlık yatırımları elimizi güçlendirdi. Bursa’da iyi bir sınav veriyoruz ancak daha en üst seviyeye ulaşmadık.”

Bursa’da koronavirüs verileri

“Bursa’da gün itibariyle vaka sayımız bin 110… 26 vatandaşımızı ise kaybettik. Test sayımız Türkiye ortalamasında gidiyor. Vaka artış oranımız ve kayıplarımız ise Türkiye’nin ortalamasının altında seyrediyor. Bu da Bursa’da sürecin doğru ve kontrol edilebilir bir şekilde yönetildiğinin işaretidir.”

Bursa’da karantina olacak mı?

Bursa’nın ilçelerine baktığımızda vaka sayıları nüfus yoğunluğuna göre dengeli bir dağılma gösteriyor. Şu ana kadar bir karantina olmadı. Ama bundan sonrakiyle ilgili yorum yapmak mümkün değil.”

Ücretsiz maske dağıtımı

“Türkiye dünyaya örnek bir uygulama başlattı. Yaklaşık 50 milyon kişiye haftada 5 kez olmak üzere maske gönderilecek. Bu planlamaya bakıldığında ayda 1 milyar maske dağıtılması anlamına geliyor… Bu süreç kolay bir süreç değil. İstanbul’da adım atıldı diğer şehirlerde de yapılmasını bekliyoruz.”

Sanayi ve ticaret

“Bursa’nın sanayi ve ticaret kenti olduğuna bakarsak bu süreçten olumsuz etkilenmediğini söylemek doğru olmaz. Ancak çalışanlarının mağdur olmaması için ülke genelinde olduğu gibi Bursa’da da çok önemli adımlar atıldı. Bursa’da kısa çalışma ödeneği için İŞKUR’a 7 bin firma giriş yaptı. 170 bin çalışan ile ilgili de çalışmalar başladı.”

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tüketim harcamaları sert düştü!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara