13 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Bursa Gümrük Laboratuvarı’ndan KORTEKS’e ziyaret

Bursa Gümrük Laboratuvarı Müdürü Kemal Külege’nin talebi üzerine 12 kimyager, 60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Korteks Mensucat Sanayi Ticaret A.Ş. firmasını ziyaret etti. Ziyaretin organize edilmesinde Korteks Firmasının uzun yıllardan bu yana Dış Ticaret ve Gümrük Müşavirliği işlerini yapan, Bursa Gümrük Müşavirliği A.Ş. Yetkilisi Engül Yavuzarslan da görev aldı.

Avrupa’nın en büyük ve en yüksek üretim kapasitesine sahip entegre polyester iplik üreticisi ve ihracatçısı konumunda yer alan Korteks, 335 bin m2’lik üretim tesisleriyle Türkiye’nin en önemli firmaları arasında yer alıyor. Türkiye tekstil sektöründe 2 bine yakın çalışanı, 400 milyon ABD doları satış cirosu ile ürünlerini, Türkiye’de 30’dan fazla ilin yanı sıra dünyada 5 kıtaya ve 50’ye yakın ülkeye ihraç eden Korteks, her aşamada müşteri memnuniyetini de tutuyor.

ZORLU GRUBU TANITILDI

Bursa Gümrük Laboratuvar Müdürü Kemal Külege başkanlığındaki 12 kimyager, 21 Aralık Çarşamba günü Korteks’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretçileri Korteks Mensucat Genel Müdürü Barış Mert, Genel Müdür Yardımcısı Kasım Altay, satın Alma ve satış pazarlama müdürleri ile gümrük müşavirleri karşıladı.

Zorlu grubunun tanıtımı amacıyla konferans salonunda Korteks Mensucat Genel Müdürü Barış Mert Barış Mert’in sunumu ile başlayan ziyaret üretim aşamalarının görülmesi ile devam etti.

Özellikle laboratuvar bölümleri üzerinde durularak karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Hammadde ve ipliklerin tahlil metodları ve tahlil cihazları yerinde incelendi.

AVRUPA VE TÜRKİYE’DE İLK

Ziyaretin son aşaması Zorlu grubunun yeni yatırımı; Avrupa ve Türkiye’de bir ilk olan Polimer Geri Dönüşüm Tesisi ’ne ayrıldı. Toplam 17.000m² kapalı alanda aylık 600 ton üretim kapasitesine sahip olan tesisin geri dönüşüme önemi ve çevreye olan katkıları anlatıldı.

Kamu özel sektör iş birliği önemine örnek teşkil eden ziyaret her iki taraf için de oldukça verimli oldu. Karşılıklı memnuniyet ve teşekkürlerle sona eren ziyaretin organize edilmesinde emeği geçenlere teşekkür edildi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yılın son faiz kararı açıklandı!

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.