02 Mart 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Bursa Gümrük Müşavirliği’nde Yeni Sistem

Bursa Gümrük Müşavirliği A.Ş uzmanları dış ticaret işlemlerini daha kolay yapabilmek, müşterilerine hızlı ve kesintisiz hizmet vermek için alt yapısını değiştirerek yeni bir sisteme geçti. Bu doğrultuda personele 5 gün boyunca eğitim verildiğini söyleyen BGM Şirket Müdürü Engül Yavuzarslan “Her şey ihracat ve ithalatımızın daha sağlıklı bir şekilde yapılması için. Bu yüzden yeni bir sisteme geçerek, müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Özge Comba Alkış

30 yıldan fazla tecrübe ve deneyimiyle müşterilerine çözüm odaklı gümrükleme hizmeti sunan Bursa Gümrük Müşavirliği A.Ş (BGM), müşterilerinin memnuniyetini arttırmak, işlemlerin daha hızlı ve kesintisiz yapılması amacıyla gümrükleme sisteminde değişiklik yaptı.

BGM A.Ş, BGM Şirket Müdürü Engül Yavuzarslan; “Bursa ve Türkiye’nin dış ticaretine daha hızlı bir şekilde katkı sunmak amacıyla alt yapımızı yeniledik. Yeni sistemin hem personel için hem de firmalar için daha faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

BGM Personeline 5 Gün Eğitim

Bu kapsamda BGM personeli, 4-8 Ocak 2021 tarihleri arasında ithalat, ihracat, ön muhasebe/genel muhasebe, web gümrük, cep gümrük ve otomail sistemleriyle ilgili eğitim aldı.

 

Yeni sistem, firmaların kullandıkları programlar ile entegre edilerek, kolay, hızlı ve hatasız dış ticaret işlemi yapılmasına imkân sağlayacak. Böylece işlemler daha çabuk sonuçlanacak. Az efor sarf edilecek ve yüksek fayda sağlanacak. Sistemle personel hataları da en aza indirilmiş olacak.

 Müşavir Bilgi Ve Kontrolünde

Program, oto mail sistemi ile raporların firma ve kullanıcı bazlı olarak istenilen tarih ve saatte iletilmesi, beyannamelerin anlık hareketlerinin mail ile bilgilendirilerek izlenebilmesini sağlayacak. Aynı zamanda ithalat ve ihracat beyannameleri müşavir kontrolünde bilgisi dahilinde sistem üzerinden yapılabilecek. Sistem içerisinde yer alan web gümrük/cep gümrük uygulamaları sayesinde de BGM personeli tarafından yürütülen tüm gümrükleme süreçleri anlık olarak firmalar tarafından izlenebilecek. Aynı zamanda vergilerini de kendileri ödeyebilecek. Dijital arşiv sayesinde de firmalar istedikleri yerden kendi arşivlerine erişim sağlayabilecek.

 

“Bizde Eğitim Ve Öğretim Bitmez”

Bursa Gümrük Müşavirliği A.Ş Ortağı/Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özenalp de bilgi/işlem alt yapısı yatırımına ilişkin sorularımızı yanıtladı.

Özenalp; “BGM yapılan bu yatırımla çok daha güçlü hale geldi. İthalat, ihracat, ön muhasebe, muhasebe, dijital arşiv, e-web gümrük, cep gümrük, otomail, e-fatura, e-arşiv e- defter entegrasyonu, gümrük bankalar entegrasyonu ve daha birçok online modül sistem içinde yer alıyor. Bunlar sayesinde yapılan her işin, raporlanmasından analizine kadar her adımına hâkim olacağız. Bu bizi bundan sonraki dijital dünya süreçlerine hazırlayacak. Müşterilerimize istedikleri çok yönlü analiz bilgilerini daha kapsamlı verebileceğiz. Bizde eğitim, bizde öğrenme süresi hiç bitmez” dedi.

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Borsa güne düşüşle başladı

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.