24 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

BURSA OSB GÜMRÜKLÜ TIR PARKI’NA, TAM NOT!

Bursa OSB Gümrüklü Tır Parkı'nda 2020 yılının son gün ziyareti Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Hüseyin Şanverdi ve Organize Sanayi Bölgesi Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Özenalp tarafından yapıldı.

Özge Comba Alkış

2017 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB)’nde kurulan Gümrüklü Tır Parkı’nda geçtiğimiz yılın son ziyareti Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Hüseyin Şanverdi tarafından yapıldı.

ÖZENALP EŞLİK ETTİ

Şanverdi, ziyareti sırasında Tır parkının her bölgesinde inceleme yaptı.  Şanverdi’ye OSB Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Özenalp de eşlik etti. Özenalp, pandemide yapılan ilave yatırımlar ve güvenlik önlemleri hakkında bilgi verdi.

Tır parkı ihracat kontrol merkezi, gümrük muayene odası, gümrük denetim görevlileri ve tesisin sosyal alanları da dahil her bölüm hakkında ilgili gümrük memurlarından bilgi alan Şanverdi, tır parkının Bursa ve Türkiye için çok önemli olduğuna dikkat çekti.

SOSYAL MESAFE İÇİN YENİ ALAN

Tır şoförlerinin kullanımına uygun olarak dizayn edilen sosyal alanları da Bölge Müdürü Şanverdi’ye tanıtan Özenalp, kafeterya önüne yapılan yeni bölümün kış mevsimi nedeniyle sosyal mesafeye uygun olarak yapılandırıldığını kaydetti. Bu alanda bekleyen sürücü, iş takipçisi ve diğer hizmet alanların kış şartlarından etkilenip sosyal mesafeyi bozmamaları için hızlı bir şekilde yeni yapının hayata geçirildiğini anlattı. Özenalp; “Bu yeni alanla kafeterya kuyruğu sırasında sosyal mesafeye uygun şekilde sırada bekleyebilecekler ve olumsuz şartlardan etkilenmeyecekler” dedi.

PANDEMİ ÖNLEMLERİ

Özenalp, ziyaret sırasında memurlara tır parkında alınan koronavirüs önlemleri hakkında da bilgi verdi. Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmeye başladığı günden itibaren önlemleri sıkı bir şekilde aldıklarını belirten Özenalp, Tır Parkı’nda bugüne kadar sadece iki yabancı uyruklu tır şoföründe koronavirüs vakasına rastlandığını kaydetti. Tesis içindeki tüm departmanlarda çalışan sayısının en az seviyeye düşürüldüğünü vurgulayan Özenalp, tır parkına giriş yapan herkes için gerektiğinde ateş ölçümü dahil her türlü pandemi önlemlerinin kesintisiz uygulandığını belirtti.

Gümrük memurlarından bilgi alan Bölge Müdürü Şanverdi, sistemi bilgisayar ekranından izledi. Gümrük muayene memurlarını da   ziyaret ederek işleyiş hakkında bilgi alan Şanverdi, Gümrük memurlarıyla yapmış olduğu görüşme sonrası yeni yıllarını kutlayarak tesisten ayrıldı.

HER ŞEY İHRACATIN EN HIZLI ŞEKİLDE YAPILMASI İÇİN

Sokağa çıkma yasaklarının başladığı günden itibaren gece geç saatlerde işten çıkan tır parkında görevli gümrük memurlarının evlerine bırakılması için, çalışan arkadaşları görevlendirdiğini belirten Özenalp, bu konuda Gümrük İdaresi ile koordinasyon içinde çalıştıklarının altını çizdi.

“Her şey Bursa sanayicisi için, ihracat tek şansımız” ifadelerini kullanan Özenalp sözlerine şöyle devam etti; “Bunun için çalışan, başta Türk sanayicisi ve kamu görevlileri olmak üzere hizmetlisinden en üst kamu görevlisine kadar herkese teşekkür ederim. Ayrıca Tır parkının açıldığı günden bugüne titiz, dikkatli ve özveri ile çalışan tüm personele de teşekkür ederim. Yeni yılın milletimize hayırlı olmasını ve insanımıza sağlıklı günler getirmesini diliyorum.”

Rekabet.net

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yapı Kredi’den ihracatçı müşterilerine özel yenilik

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.