14 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

BUSİAD Yenileşim Ödül Süreci başladı

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar, Aralık ayında gerçekleştirilecek 5. Yenileşim Ödül sürecine Bursalı firmaları katılmaya çağırdı.

BUSİAD Evi bahçesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Buğra Küçükkayalar, 5. Yenileşim Ödülü’nün de verileceği  ve bu yıl 12.’si gerçekleştirecek Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu’nun mottosunun “Sürdürülebililiğin DNA’sı” olduğunu söyledi. Küçükkayalar, “BUSİAD olarak Bursa’mızın tarım, turizm ve sanayi sektörleri arasında dengeli bir büyüme içinde olması gerektiğini her yerde vurguluyoruz” diyerek, şunları söyledi:

“Bursa’nın aynı zamanda bir tarım kenti olduğu gerçeğini unutturmak istemiyoruz. Tarım, turizm ve sanayinin birbirlerinin alanlarına müdahale etmeden gelişmesinden yanayız. Bu anlayışın sürdürülebilirliğin de temeli olduğunu düşünüyoruz. Bugüne kadar yapılan hataları sürdürmemek için artık tüm Bursalılar olarak kendimize kalıcı yol haritaları çizmeli, hedefler belirlemeli, bu hedefleri benimsemeli, içselleştirmeli ve bu hedeflerden sapmamalı, vazgeçmemeliyiz. “Sürdürülebilirliğin DNA’sı” olarak belirlenen bu yılki Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu’nda tarımdan sanayiye her alanda sürdürülebilirliğin dijitalleşmeyle birlikte nasıl sağlanabileceğini konuşmayı hedefliyoruz.”

BUSİAD Başkanı Küçükkayalar, BUSİAD logosuna da vurgu yaparak, “Logomuzdaki ipek böceği kozası, dut yaprağı ve dişli, sürdürülebilirliğin BUSİAD’ın kurucuları tarafından ne kadar iyi anlaşıldığının göstergesi. Önemli bir bölümü bugün hayatta olmayan bu vizyoner insanları yeniden saygıyla anarken, BUSİAD olarak sürdürülebilirliğin genlerimizde olduğunu bir daha vurgulamak istiyorum” dedi.

Başvuru için son tarih 10 haziran Cuma olarak belirlendi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Emtia piyasasında toparlanma eğilimi

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.