28 Ocak 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

a

‘Dijitalleşme global rekabette stratejik öncelik olarak görülmeli’

C2FO Türkiye Direktörü Serden Keçecioğlu, dijitalleşme yönünde atılması gereken ilk adımın, şirket sahiplerinin dijitalleşmeyi global rekabette stratejik bir öncelik olarak görmeleri olduğunu söyledi.

C2FO (Collaborative Cash Flow Optimization) Türkiye Direktörü Serden Keçecioğlu, dijitalleşme yönünde atılması gereken ilk adımın, şirket sahiplerinin dijitalleşmeyi global rekabette stratejik bir öncelik olarak görmeleri olduğuna dikkati çekerek, “Şirketin sınırlı işletme sermayesini sabit teknoloji yatırımlarına yönlendirmek verimsizlik yaratabiliyor. Bunun yerine, sürekli kendisini geliştiren dış çözüm ortaklarından yararlanmak daha etkili bir yöntem olacaktır.” dedi.

Keçecioğlu, AA muhabirinin salgın süreciyle birlikte işletmelerin dijitalleşmesi ve nakit ihtiyaçlarının karşılanmasına ilişkin sorularını yanıtladı.

Salgınla beraber önem kazanan dijitalleşme sürecinin erken adımları olarak, Türkiye’de birçok firmanın web sitesi oluşturma ve satışlarını e-ticarete taşıma yolunda önemli adımlar attığına değinen Keçecioğlu, “Süreç gösterdi ki, hammadde tedariğinden satış sonrası hizmetlere, müşteri deneyiminden veri güvenliğine kadar, işletmenin tüm iş süreçlerinin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir dijital mimari ile tasarlanması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Keçecioğlu, dijitalleşme bakımından C2FO örneğinde büyük ölçekli şirketlere, tek bir platform üzerinden dünyadaki bütün tedarikçileriyle, fatura büyüklüğü ve para birimi farketmeksizin, finansal bir iş birliği geliştirme imkanı sunduklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Şirketin sınırlı işletme sermayesini sabit teknoloji yatırımlarına yönlendirmek verimsizlik yaratabiliyor. Bunun yerine, sürekli kendisini geliştiren dış çözüm ortaklarından yararlanmak daha etkili bir yöntem olacaktır. C2FO olarak tedarikçilere ve distribütörlere, internete erişebildikleri her noktadan sadece iki tuşa dokunarak alacaklarını ve borçlarını aktif bir biçimde yönetme hizmeti sunuyoruz. Muhasebeden lojistiğe, satın almadan müşteri deneyimine, şirket içi iletişimden, kalite kontrol sistemlerine kadar pek çok farklı dikeyde iş birliği yapılabilecek teknoloji odaklı çözüm ortakları var. Şirketlerimizin bu tür iş birliklerinden faydalanmaları ve sadece yarattıkları değere odaklanan çevik bir kadro ve yönetim anlayışıyla global oyuncu olmak yolunda ilerlemeleri gerekiyor.”

AA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tüketici güven endeksi azaldı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara