14 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

DTG DANIŞMANLIK’TA RİSK ANALİZİ ÜCRETSİZ YAPILIYOR

Bilindiği gibi şirketlerin vergisel anlamdaki sorumlulukları, konu kaçakçılık mevzuatı içinde olmadığı takdirde 6183 sayılı Amme Alacakları Hakkındaki Kanun kapsamında 3 yıldır. Ancak konu gümrük kaçakçılığı kapsamında soruşturma kapsamına alınmış ise bu süre 10 yıl, hatta daha fazla bir zamana tekamül edebilir. Çünkü bu süreler, açılan davanın zaman aşımı süresi ile paralellik arz eder.

Bu nedenle özellikle dış ticaret yapan şirketlerin, mutlaka kendisini bağımsız bir dış ticaret uzmanına inceletmesi, sürecin boyutlarının ağırlaşmadan çözümü demektir. Özellikle devralma birleşme öncesinde mutlaka şirketlerin Dış Ticaret Risk Analizin yapılması gereklidir. Aksi takdirde sadece vergi borcu araştırılarak devraldığınız veya birleşme yaptığınız şirketler, size milyonlarca liralık gümrük vergisi ve ceza davası olarak risk getirecektir.

DTG Danışmanlık yetkilileri, deneyimlerinden edindiği tecrübelere dayanarak, çok çeşitli GTİP kullanan firmalarda bu durumla sıkça karşılaştıklarını belirtti. Özellikle kimya sanayiine ait ürünlerde, durumun daha sık görüldüğüne dikkat çeken DTG Danışmanlık yetkilileri, Durum Tespiti (DUE-DILIGENCE) satın alınacak şirketlerin gümrük ve dış ticaret işlemleri bakımından incelenmesinin son derece önemli olduğunu kaydetti.

Tamamen ücretsiz bir şekilde Dış Ticaret Risk Analizi yaptırmak isteyenler DTG Danışmanlık’a başvurabilir.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

En çok yaş meyve sebze ihraç edilen ülkeler

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.