23 Mart 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Eğitimde tehlike çanları çalıyor!

ODTÜ'nün üniversitelerin güçlü ve geliştirmeye açık yönlerini belirlemelerine yardımcı olmak amacıyla her yıl yaptığı dünya geneli sıralamasında çok çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Raporda hiç bir üniversitemiz ilk 500 içinde yer almazken, Uludağ Üniversitesi bin 226'ıncı sırada yer aldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) bünyesinde 2009 tarihinde kurulan URAP Araştırma Laboratuvarı üniversitelerin güçlü ve geliştirmeye açık yönlerini belirlemelerine yardımcı olmak amacıyla her yıl yaptığı dünya genel sıralaması ve bilim alanı sıralamasında Uludağ Üniversitesi için hiç iç açıcı sonuçlar çıkmadı. Sonuçlara göre Uludağ Üniversitesi 364 basamak gerileyerek bin 226’ıncı sırada yerini aldı.

“Bilimsel Kuraklık”

Konuyla ilişkin açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal “Uludağ Üniversitesi’nde bilim için çanlar çalıyor. Uludağ’da adeta bilimsel kuraklık yaşanıyor” dedi. Uludağ Üniversitesi’nin hem dünya genel sıralamasında hem de tıp ve sağlık bilimleri alanında büyük bir gerileme içinde olduğunu kaydeden Sarıbal, şunları söyledi: “Sadece Bursa’nın değil ülkemizin en önemli eğitim kurumlarından olan Uludağ Üniversitesi’nde bilim için çanlar çalıyor. Uludağ’da adeta bilimsel kuraklık yaşanıyor. ODTÜ’nün bilimsel verilere dayanarak hazırladığı listeye göre Uludağ Üniversitesi büyük bir gerileme dönemine girdi. Dünya üniversitelerinin yarıştığı sıralamaya göre Uludağ Üniversitesi 7 yılda tam 364 basamak gerileyerek 1226’ncı sırada yer aldı.”

İlk 500’de yokuz!

Bu durumun, hem Bursa için hem Uludağ Üniversitesi için üzücü olduğu kadar, ülkemiz adına da büyük bir kayıp olduğunu ifade eden Sarıbal, “ Çünkü sadece Uludağ Üniversitesi değil, diğer üniversitelerimiz de geriliyor. Aynı raporda ilk 500 içinde hiçbir üniversitemiz yer almıyor” dedi.

Rekabet.net

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dolar’da son durum’!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara