24 Haziran 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Elyaf Tekstil Koronavirüs Sürecinde Dış Ticaretini Nasıl Yönetti?

Rekabet.net olarak firmaların dış ticaret departmanlarının nabzını tutmaya devam ediyoruz. Bu haftaki konuğumuz ise Elyaf Tekstil Dış Ticaret Sorumlusu Serap Şahin… Koronavirüs sürecinde yurtdışı alımlarında kısıtlamalar yaşandığına dikkat çeken Şahin, özellikle pandemi döneminde Bursa Gümrük Müşavirliği'nin çalışmalarından memnun olduklarını dile getirdi.

Özge Comba Alkış

1989 yılında Bursa’da, “dünyaca ünlü Bursa kumaşları” tabirini hak edecek kalitede ve yenilikçi ürünler ortaya koymak için yola çıkan Elyaf Tekstil, 21.000 m2 kapalı/2.000 m2 açık alan üzerine kurulu tesisiyle dokuma ve boyalı kumaş üretimi gerçekleştiriyor.

Peki Elyaf Tekstil’in hala içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde dış ticaret departmanında neler yaşanıyor? Konuyu Elyaf Tekstil Dış Ticaret Sorumlusu Serap Şahin’le konuştuk.

Koronavirüs sürecinden diğer firmalar gibi kendi firmalarının da etkilendiğini belirten Şahin, bu süreçte aldıkları önlemleri bizlerle paylaştı. Bu durumun çalışma hayatına etkisinin fazla olduğuna dikkat çeken Şahin, “Tüm ortak alanlarda COVID-19 Salgın Yönetimi kurallarına uyuluyor, ayrıca fabrikamızda yemekhane ve servis araçlarında pozitif vakaların, temaslılarının takibini kolaylaştırmak için kişilerin sürekli aynı yerde oturması sağlanıyor. İşleri de aksatmamak adına bölümler arasında kısmi çalışma ve evden çalışma düzeni ile tüm tedbirlerimizi alarak bu zorlu süreci atlatmaya çalışıyoruz” dedi.

YURT DIŞI KISITLAMALARI

Bu süreçte dış ticaret işlemlerinde herhangi bir değişiklik olmadığını belirten Şahin, yalnızca yurt dışı alımlarda kısıtlamalar yaşandığını belirtti. Çoğunluk olarak Avrupa ülkeleri ile çalıştıklarına vurgu yapan Şahin, “genelde Uzakdoğu ile iplik alımlarında, satış da ise bayan giyim üzerine alt ve üst grup dokuma kumaş ticaretini gerçekleştiriyoruz” dedi.

NAKLİYE SIKINTIMIZ OLMADI

Koronavirüs sürecinde ciddi anlamda nakliye sıkıntısı yaşamadıklarını belirten Şahin, yıllık dış ihracat rakamlarının ortalama 5 Milyon euro civarında olduğunu söyledi.

BURSA GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ

Firma olarak Bursa Gümrük Müşavirliği ile çalıştıklarını kaydeden Şahin, “Yapılan çalışmalardan ve arkadaşların özverili çalışmasından oldukça memnunuz” dedi. Bursa Gümrük Müşavirliği’nin sunduğu kaliteli hizmet sayesinde pandemi döneminde de bir sorun yaşamadıklarını kaydeden Şahin, “uzun yıllar iş birliğimizin devam etmesini umuyorum” dedi.

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Stajyer hazine kontrolörü alınacak

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.