03 Mart 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Emeklinin bayram ikramiyesine zam yolda

Emeklinin bayram ikramiyesinde son dakika gelişmesi... 2 bin TL olarak uygulanan bayram ikramiyesinde artış için çalışmalara başlanacağı sinyali verildi. Kritik açıklama Bakan Vedat Işıkhan'dan geldi. Işıkhan, "Hükümet olarak bu adımı atmaya hazırız. Bu çerçevede çalışmalara kısa sürede başlayabiliriz" dedi. Peki, emeklinin bayram ikramiyesine ne kadar zam yapılacak? İşte masadaki formüller...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, NTV’de soruları yanıtladı. Emeklilerin bayram ikramiyelerinde artış talebine dair soru üzerine Işıkhan, şunları söyledi:

3|8

Ramazan Bayramı 10 Nisan Çarşamba günü. Dolayısıyla bayram ikramiyesi ödemeleri 1-7 Nisan arasında ödenecek. Yani Meclis düzenlemesinin de mart ayında tamamlanıp yasanın Resmi Gazete’de yayımlanması gerekiyor.

Kurban Bayramı ise 16-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu nedenle ödemeler bayramdan önceki 10-15 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Bakan Işıkhan açıkladı: Emeklinin bayram ikramiyesine zam yolda... İşte masadaki olası rakamlar - Sayfa 5

Zamlı emekli ikramiyesi kimlere verilecek?

Emekli olan herkes bayram ikramiyesi zammından yararlanacak. EYT’den emekli olan, eski emekli ya da ikramiye ödemesi öncesinde emeklilik için dilekçesini veren emekliler de ikramiyeden faydalanacak.

Emekli ikramiyesine zam için olası formüller

Birinci formül: Ramazan ve Kurban bayramları için uygulanan mevcut emekli ikramiyesi bayram başına 2 bin lira. Bu rakama yüzde 20 zam gelmesi halinde bayram başında emeklinin eline 2 bin 400 lira geçecek. İki bayramın toplamında ise emekliler 4 bin 800 lira alacak.

İkinci formül: Yüzde 25 zam geldiği takdirde ise bayram başına 2 bin 500 lira alacak emeklinin eline iki bayramda toplam 5 bin lira geçecek.

Üçüncü formül: Zammın yüzde 30 olduğu senaryoda emekli bayram başına 2 bin 600, toplamda ise 5 bin 200 lira alacak.

Bakan Işıkhan açıkladı: Emeklinin bayram ikramiyesine zam yolda... İşte masadaki olası rakamlar - Sayfa 7

Dördüncü formül: Yüzde 35’lik olasılıkta bayram başına 2 bin 700 lira, toplam ikramiye ise 5 bin 400 olarak hesaplara geçecek.

Beşinci formül: Emeklinin bayram ikramiyesine yüzde 40 zam gelmesi durumunda ise emekliler her bayramda 2 bin 800 lira alacak. İki bayramda toplam ikramiye ise 5 bin 600 lira olacak.

Altıncı formül: Yüzde 45’lik zam senaryosuna göre; emekliler toplam 5 bin 800 lira alacak. Bu da her bayram için 2 bin 900 liraya karşılık geliyor.

Yedinci formül: Emeklilerin bayram ikramiyesine yüzde 50 zam yapılırsa ise toplam rakam 6 bin lira olacak. Bayram başına emeklilerin hesabına 3 bin lira yatırılacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dolar fiyatlarında tarihi rekor

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.