22 Mayıs 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Etiyopya ile imzalar atıldı

İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye ile Etiyopya arasında imzalanan mutabakat zaptına ilişkin "İkili ticari ve ekonomik ilişkilerimizin sağlıklı bir şekilde gelişmesi bakımından hukuki altyapının tamamlanmasına büyük önem veriyoruz." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, resmi ziyareti kapsamında Türkiye’de bulunan Etiyopya Ticaret Bakanı Melaku Alebel ile makamında bir araya geldi.

Baş başa ve heyetlere arası görüşmenin ardından Soylu ile Alabel, Bakanlığın konferans salonunda düzenlenen Türkiye-Etiyopya 8. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı İmza Töreni’ne geçti.

Soylu, imza töreni öncesi yaptığı konuşmada, toplantıyla birçok alanda ikili ilişkileri gözden geçirip önemli gündem konularını ele alma imkanını yakaladıklarını söyledi.

Toplantıya katılan temsilcilerin, ilişkilerin daha da geliştirilmesi için atılacak adımlara değindiğini belirten Soylu, şöyle devam etti:

“İkili ticari ve ekonomik ilişkilerimizin sağlıklı bir şekilde gelişmesi bakımından hukuki altyapının tamamlanmasına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda Gümrükler Alanında Karşılıklı İş Birliği Anlaşması’nın 2021 yılı sona ermeden sonuçlandırılması hususunda inşallah iyi bir mutabakata ulaştığımızı düşünüyorum. Bunun yanında ulaştırma, su, bilim ve teknoloji alanlarında iş birliği protokollerinin ve Kültür, Eğitim, Bilim, Medya, Gençlik ve Spor Alanında İş Birliği Uygulama Programı’nın nihai hale getirilerek imzalanması için her türlü çabayı göstermek üzere mutabık olduğumuzu huzurunuzda ifade etmek isterim.”

İki ülkenin, özel sektörler arasında iş birliği, ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde önemli rol oynadığını ifade eden Soylu, bu çerçevede, Türkiye-Etiyopya İş Konseyi’ni 2021-2023 için ortak eylem planı hazırlamak üzere görevlendirdiklerine dikkati çekti.

AA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kovid-19 aşısının uygulanacağı öncelikli gruplar belli oldu

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.