30 Mart 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Evde çalışma için geliştirdiler…

Uludağ Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi(ULUTEK)'nde faaliyet gösteren ve genç mühendisler tarafından kurulan yazılım firmasında geliştirilen bulut tabanlı iş takibi ve proje yönetim yazılımı evden çalışan firmalara büyük imkan ve kolaylık sağlıyor.

İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) ve Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunlarından oluşan genç ekip kendilerinin tasarlayıp geliştirdikleri bulut tabanlı İş Takibi ve Proje Yönetim Yazılımı, ofise ya da herhangi bir mekâna bağlı kalmadan iş süreçlerinin daha etkili bir şekilde yönetilmesini ve saklanmasını sağlıyor. Yaklaşık 10 kişiden oluşan ekip Proskop adını verdikleri yazılımın 12 ayı aşan Ar-Ge sürecinin bir ürünü olduğunu söyledi.

İTÜ Makine Mühendisliği mezunu, doktora öğrencisi ve firmanın kurucu üyesi olan M. Safa Orakçı, “Geliştirmekte olduğumuz ürün bulut tabanlı iş/proje yönetim yazılımıdır ve birçok firma proje bazlı çalışmaktadır. Her proje bütçe, zaman ve iş gücü açısından takip gerektirir. Geleneksel düzende bu takipler uzun toplantılar, ortak çalışma alanları, karmaşık gözlemler ve bütün bunların getirdiği maliyet yüküyle yapılıyor. Geliştirmekte olduğumuz ürün hata risklerini azaltmanın yanında işlerin anlık olarak kolayca uzaktan takip edilmesini sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Global ölçekli büyük firmaların da benzer ürünleri olduğunu belirten Orakçı, “Ürünler incelendiğinde tüm özellikleri tek çatı altında barındıran bir ürün olmadığını, bazılarının daha lokal ve bireysel kullanımlara hitap ettiğini söyleyebilirim. Üstelik bu ürünler oldukça maliyetli ve birçoğunun Türkçe dil desteği bulunmuyor. Bu gibi durumlar bizleri böyle bir ürün geliştirme konusunda motive etti” dedi.

EVDEN ÇALIŞMAK İSTEYEN HERKES KOLAYCA KULLANABİLİR

Firmanın Yazılım Direktörü Sezgin Kaymak teknik detaylar hakkında bilgi verdi. Kaymak, “Sosyal izolasyonun hayati önem taşıdığı bu zor dönemde evden işyerlerine gitmeden çalışabilmek gerçekten çok önemli bir ihtiyaç haline geldi. Dünyada birçok firma uzaktan çalışma noktasında hazırlıksız yakalandı ve süreci doğru yönetemeyenler çok kısa sürede binlerce dolar zarar etti. Hal böyle olunca Proskop gibi bulut tabanlı, masaüstü ve mobil ortam gözetmeksizin çalışabilen İş Takibi ve Proje Yönetim yazılımlarının ne kadar gerekli olduğu bir kez daha anlaşılmış oldu” dedi. 

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ligler ne zaman başlayacak? Bakan açıkladı!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara