31 Mayıs 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Faiz indirimi sonrası ilk açıklama

Piyasaların merakla beklediği TCMB yatırımcı toplantısı başladı. Toplantıda konuşan TCMB Başkanı Kavcıoğlu, üçüncü çeyrekteki toparlanmaya işaret etti.

TCMB Başkanı Kavcıoğlu, yatırımcı toplantısında öncü göstergelerin üçüncü çeyrek iktisadi faaliyette iç talebin de etkisiyle güçlü seyire işaret ettiğini söyledi. Kavcıoğlu, “Finansman koşullarına daha duyarlı olan dayanıklı mal talebinde yavaşlama dikkat çekerken, dayanıksız mal talebinde güçlenme görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kavcıoğlu’nun mesajlarının devamı şöyle:

– Yılın geri kalanında cari işlemlerdeki iyileşme devam edecek.

– Hizmet sektöründeki açılma ve turizmin katkısı ile beraber istihdam piyasasının salgın dönemi etkilerini büyük ölçüde atlattığını söyleyebiliriz.

– İstihdam piyasası salgın dönemi etkilerini geride bıraktı.

– Finansman koşullarında daha duyarlı olan dayanıklı mal talebinde yavaşlama dikkat çekerken, dayanıksız mal talebinde güçlenme görüyoruz.

– Çekirdek enflasyon göstergelerinde yavaşlama görüyoruz.

– Öncü göstergeler 3.çeyrekte iktisadi faaliyette iç talebin de etkisiyle güçlü seyre işaret ediyor.

– Arızi unsurlar ortadan kalktıkça enflasyonda geçici etkilerin de ortadan kalkacağını beklemekteyiz.

– Mevcut durumda ihracattaki güçlü seyir, ithalatta miktar bazlı yavaşlama ve altın ithalatındaki kayda değer düşüş dengede devam eden iyileşmeyi destekliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Borsa güne nasıl başladı?

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.