22 Şubat 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Fenomen ve saadet zinciri soruşturmaları

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya fenomenlere yönelik yürütülen soruşturmalara ilişkin MASAK ve Hazine ve Maliye Bakanlığı ile çalıştıklarını dile getirdi. Saadet zinciri soruşturmalarına ilişkin ise Yerlikaya, "Görünen tarafın arkasında kanunsuzluk var. Yasadışılık kokan bir var varsa orada biz varız." dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya görevindeki 180. günlük çalışmalarını anlatmak için açıklamalarda bulundu.

FENOMENLERE YÖNELİK SORUŞTURMALAR

Fenomenlere yönelik yürütülen soruşturmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yerlikaya, MASAK ve Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte çalıştıklarını açıkladı. Yerlikaya, “”Devletin gücünü onlara göstermekte kararlıyız.” dedi.

SAADET ZİNCİRİ SORUŞTURMALARI

Saadet zinciri soruşturmalarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Yerlikaya, “Görünen tarafın arkasında kanunsuzluk var. Yasadışılık kokan bir var varsa orada biz varız.” dedi.

Yerlikaya, 180 günde PKK/KCK’ya yönelik 1973 şehir operasyonu ve 11 bin 668 kırsal bölge operasyonu yapıldığını duyurdu.

Organize suç örgütlerine yönelik operasyonlar hakkında da bilgi veren Yerlikaya, 4 bin 303 şüphelinin gözaltına alındığını ve bunlardan 1304’ünün tutuklandığını ifade etti.

Fenomen ve saadet zinciri soruşturmaları: Bakan Yerlikaya son durumu anlattı - 1

Narkotik vaka analiz sistemi (NARVAS) projesi ile 9 bin 675 ihbar alındığını duyuran Bakan Yerlikaya, 59 bin kişinin sorgulandığını ve NARVAS projesi 1 Ocak 2024 itibarıyla tüm Türkiye’de kullanılacağını duyurdu.

Yine son 180 günde 132 bin 537 uyuşturu operasyonu yapıldığını dile getiren Yerlikaya, 15 bin 280 kişinin tutuklandığını açıkladı.

DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE

Yerlikaya, düzensiz göç ile mücadelenin sürdüğünü dile getirerek “106 bin göçmenin sınırdan geçişi engellendi.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilmesi

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.