05 Aralık 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Gümrük muhafaza ekiplerine ödül geliyor

AK Parti ekonomi alanında düzenlemeler içeren 25 maddelik torba teklifi Meclis'e sundu. Torba teklifte çek cezalarının süresinin uzatılması yer aldı. Ayrıca gümrük hizmetleri kapsamında gümrük muhafaza personelinin ödüllendirilmesi de öngörülüyor.

AK Parti, içinde çek kanununda değişiklik öngören torba teklifi TBMM Başkanlığı’na sundu.

Teklif 18 kanun ve 2 Kanun Hükmünde Kararname’de değişiklik öngörüyor. Teklife göre güvenlik korucularına aylıklarının asgari ücretin altına düşmesi halinde aradaki fark ödenecek. Kambiyo mevzuatı uyarınca faaliyet gösterecek firmalara faaliyet izni veya yetki belgesi verilmesi aşamasında hem katılımcıların mali gücünün tespiti hem de piyasaya girişlerinin kontrolü amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ücret alma yetkisi veriliyor.

ÇEK CEZALARINDA ERTELEME KAPSAMI UZATILIYOR

Çek Kanununa eklenen 5’inci madde uyarınca 24 Mart 2020 tarihine kadar işlenen karşılıksız çek düzenleme suçundan mahkum olanların cezalarınının infazı durdurulmuştu. Bu tarih 30 Nisan 2021 olarak değiştiriliyor ve düzenlemeden yararlananların kapsamı genişletiliyor.

Çek bedelinin ödenmeyen kısmının onda birini ödemek için öngörülen süre 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatılıyor.

Teklife göre diş protez teknisyenleri ve teknikerlere ait iş ve işlemlerde yardımcı olmak üzere 31.21.2011 ile 23.11.2015 tarihleri arasında Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları arasında düzenlenmiş protokol kapsamında eğitim almış olanlar, yardımcı personel olarak çalışabilecek.

2020 yılında meydana gelen depremlerde binaları zarar gören vatandaşlara devletin konut kredisi açma ve bina yaptırma yükümlülükleri ile yapılacak iş ve işlemlerde mağduriyetlerin giderilerek hak kayıplarının önüne geçilmesi amacıyla afetzedelere eşit ölçüde yardım eli uzatılması öngörülüyor.

Rekabet Kurulu ve Kurumu’nun kurul başkanı ve üyeleri ile kurumun bazı personeline görevden ayrıldıkları tarihten önceki iki yıl içinde yürüttükleri soruşturmalara konu olan sektörde faaliyet gösteren tüzel kişilerde görev yapma yasağı getiriliyor. Ayrıca gümrük hizmetleri kapsamında gümrük muhafaza personelinin ödüllendirilmesi öngörülüyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YATIRIM TEŞVİK GÜMRÜK VERGİSİ MUAFİYETİ

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.