28 Şubat 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Gümrük Müşaviri Özenalp, sanayicileri ağırladı

Bursa’nın sanayisine ve ticaretine yön veren iş insanlarının oluşturduğu Best Grubu, yaz molasından sonra 250. buluşmasını gerçekleştirdi. URTEB Yönetim Kurulu Başkanı/ Bursa Gümrük Müşavirliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özenalp’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda gündem, dış ticaret, tekstil sektöründe yaşanan sıkıntılar ile AB/ABD tarafından uygulanan yaptırımlar oldu.

Bursa ekonomisine büyük katkı veren, iç ve dış pazarda tanınmış sanayici ve insanlarının oluşturduğu BEST Grubu yeni dönem toplantılarına, Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği (URTEB) Yönetim Kurulu Başkanı/ Bursa Gümrük Müşavirliği A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özenalp ’in ev sahipliğinde başladı.

TEKSTİL ZOR DURUMDA

Köşebaşı Restaurant’ta gerçekleşen toplantıda sanayiciler, ekonomik gidişata bağlı olarak yaşadıkları sorunları dile getirdi. Tekstil sektöründe zor bir dönemin başladığını ifade eden sanayiciler özellikle konfeksiyon sektöründe global alıcıların tercihini ülkemizden yana yapmadıklarını, hatta siparişleri de stoklarında tuttuklarını kaydetti. Nitekim İstanbul Sanayi Odası Temmuz ayı PMI verilerine göre tekstil sektörü 49,9’luk PMI ile takip edilen 10 sektör içerisinde, yeni siparişlerdeki en sert yavaşlamanın görüldüğü sektör olarak ön plana çıktı.

AB VE ABD YATIRIMLARI KISKACINDA TÜRKİYE

Dış ticaret, sanayi yatırımları ve ticari kredilerindeki yüksekliğin de ele alındığı toplantıda Özenalp, katılımcılara AB ve ABD’nin yaptırımları hakkında detaylı bilgi verdi. Bu yaptırımlardan Türkiye’nin dolaylı da olsa etkilenebileceğini, bu nedenle firmaların dış ticaret sürecinde çok dikkatli olması gerektiğini kaydetti. Yaptırımların sadece Rusya’ya değil, İran ve Belarus’a da uygulandığını hatırlatan Özenalp, Türkiye’nin her bakımdan çemberin içinde olduğunu vurguladı.

Özenalp’ten Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel Hediye

Ev sahibi Özenalp, toplantıya katılanlara Cumhuriyet’in 100. Yıl anısına özel olarak Ahmet Necip Günaydın tarafından kaleme alınan, “Mustafa Kemal Paşa ile Yollarda” kitabını takdim etti.

KİMLER KATILDI?

Toplantıya Prof. Dr. Ali Ceylan, Altınsoy Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Altınsoy, Seger Korna Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Baykal, İş insanı Selim Baykal, İş insanı Alp Özenalp, İş insanı Nuri Tike, Sinta Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İlker Oral, Evinoks Şirketler Grubu Başkanı N. Coşkun İrfan, Viskam Görüntü Analiz ve Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Tuğrul Karasarlıoğlu ile Emekli Albay Mustafa Ekmekci katıldı.

rekabetnet

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BUSİAD TOPLANTISINDA ÖZENALP’TEN “REKABET” VURGUSU

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.