22 Mart 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

İYİ Parti Bursa’da Hasanoğlu dönemi

İYİ Parti Bursa İl Kongresi, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kongrede Mehmet Hasanoğlu ve Yüksel Ceylan’ın listeleri yarıştı. Yüksel Ceylan’ın 176 oyuna karşı 387 oy alan Mehmet Hasanoğlu, İYİ Parti Bursa İl Başkanlığında bayrağı teslim alan isim oldu.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrede Mehmet Hasanoğlu ve Yüksel Ceylan başkanlık için yarıştı. Mevcut başkan Selçuk Türkoğlu, kongre öncesinde aday olmayacağını açıklamıştı. Adaylardan Erdinç Ceyhan ise başkanlık yarışından çekildi.

Kongreye İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Genel İdare Kurulu Üyesi Müberra Çakır, Merkez Disiplin Kurulu Başkan Vekili Şeyda Şahin, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Toktaş ve çok sayıda partili katılıyor. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da kongreye katılan isimler arasında yer aldı.

‘DEMOKRASİ DERİN DONDURUCUDA’

Kongrede konuşan Selçuk Türkoğlu, görev sürecinde yanında olanlara teşekkürlerini iletti ve İYİ Parti Bursa İl Başkanı olarak son konuşmasını yaptı. Türkoğlu, “İktidarın yani AKP’nin ve aslında bir tek adamın güdümüne girdiği bir Türkiye’de demokrasiden söz edilebilir mi? Tabii ki edilemez. Bu ülkede demokrasi ne yazık ki dondurucuya konmuştur. Ve bu acı gerçeği, Demokrasiyi, problemlerimizi çözme metodu olarak o doldurucudan çıkarmak, hayata geçirmek, iktidarıyla, muhalefetiyle, siyasi partilerin görevidir” dedi.

‘KONGRENİN KAZANANI İYİ PARTİ’

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, “Seçilecek olan il başkanımız ve teşkilatına kesin bir destek vermekle görevliyiz. Bunu da hatırlatmak isterim. Şimdi tabii demokrasi esastır. il başkanımız ona değindi. Biz burada genel idare kurulundaki arkadaşlarımız da var bizimle birlikte. Biz karar alırken genel idare kurulunda tartışıyoruz. Tartışmak esastır. Bugünkü. rekabet de esastır. Ama bütün mesele karar çıktıktan sonra herkes o karara uyacaktır. Yani sandıktan kim çıkarsa herkes onu il başkanı olarak selamlayacak” ifadelerini kullandı.

SİNAN ATEŞ YAŞASAYDI, DÜN KIZININ DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAYACAKTI

Merkez Disiplin Kurulu Başkan Vekili Şeyda Şahin ise konuşmasında Sinan Ateş’i anlattı. Şahin, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sinan, bizzat tanık olduğum, Musa Amca’nın yoklukla, yoksullukla büyüttüğü ve gözünün içine baktığı evlattı Sinan. Akademisyendi, belki bilmezsiniz ama profesörlük için kadro bekleyen, binlerce öğrencisi olan, eğitmek ve öğretmek aşkıyla yanıp tutuşan bir tarih doçentiydi Sinan. Ortaokul yıllarından itibaren siyasetin her kademesinde görev alan ve aldığı bu görevi Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’na kadar taşıyan, çalışkan bir siyasetçi ve bir Atatürkseverdi Sinan. Sinan, babaydı. Banu Çiçek ve Bengisu’nun babalarıydı. Yaşasaydı dün, Banu Çiçek’in sekizinci yaşını kutlayacaktı benim kardeşim.”

İYİ PARTİ BURSA’DA MEHMET HASANOĞLU DÖNEMİ

Geçerli 563 oyun 387’sini alan Mehmet Hasanoğlu İYİ Parti Bursa İl Başkanı olurken, Yüksel Ceylan ise 176 oyda kaldı.

Başkan adaylarının listeleri ise şu şekildeydi:

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Uludağ kayak sezonunu açtı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara