14 Haziran 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Konteyner Hırsızlığına Dikkat!

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) yayımladığı duyuru ile üyelerini konteyner hırsızlığı vakalarına karşı uyardı.

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) yayımladığı duyuru ile üyelerini konteyner hırsızlığı vakalarına karşı uyardı.

Duyuruda UTİKAD’e yapılan bildirimlere göre son aylarda farklı konteyner hatlarına ait boş konteynerlerin çalındığı belirtildi. Bu bildirimlerde göre söz konusu hırsızlık faaliyetlerinin taşıma işleri organizatörü, nakliyeci veya nadiren ihracatçı rolü ile hareket eden kişiler tarafından yapıldığı iddia ediliyor.

Duyuruda ihracat amacıyla yerleşik ve bilinen TİO’lar üzerinden tek yüklemede çok sayıda konteyner için rezervasyon yapıldığı, boş konteynerlerin ilgili liman veya boş konteyner deposundan dolum yapılacağı söylenen ihracat noktasına sevkiyatının ilgili hattın, TİO’nun veya ilgili liman kentinde faaliyet gösteren ve bilinen dahili konteyner taşıyıcılarının araçlarıyla değil de kendi belirledikleri nakliyecilerle yapılacağını belirterek teslim aldıkları konteynerleri aslında doluma göndermeyip liman kentlerinin dışında göz önünden uzaktaki sahalara indirerek çaldıkları ve izlerini kaybettirdikleri belirtildi.

Bu kişilerin genellikle spot çalışan, az araçlı ve konteyner taşıması odaklı olmayan nakliyecilere tek yönlü taşıma şeklinde yaptırdıkları ve konşimento talimatı (mal cinsi, kap/kilo) verebilecek lojistik bilgiye sahip oldukları, mobil telefon ve kişisel e-posta adresleri üzerinden işlemleri gerçekleştirdiklerinin tespit edildiği belirtildi.

Taşımacılar söz konusu hırsızlık olaylarına maruz kalınmaması için dikkatli olmaları, rezervasyonu yapan TİO görünümlü kişi ve firmalardan emin olmaları, konteyner dahili taşımalarını güvenilir taşımacı firmalarla gidiş-dönüş olarak organize etmeleri tavsiye edildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Lojistik acenteleri de teşvik kapsamında

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.