22 Şubat 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Mustafa Bozbey yeniden aday

Geçmiş dönem Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Mustafa Bozbey CHP Bursa İl Başkanlığında adaylığını duyurdu.

CHP Bursa Belediye Başkan Adayı Bozbey’in adaylık açıklamasında bulunacağı salon hınca hınç dolu.

CHP Bursa Belediye Başkan Adayı Bozbey’in adaylık açıklamasında kızı Side ve torunu Lara’da yanlız bırakmadı.

CHP Bursa Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey’in konuşmasından satır başları şöyle;

Neden buradayız? Ben aday olmak, yol arkadaşlarım destek olmak, sizler de haber yapmak için mi buradasınız? Hayır! Bir umudu paylaşmak, yıllardır kaybedilenleri hızlıca yerine koymak, kentin yaralarını sarmak, yeni yaralar açmamak ve en önemlisi uzunca bir süredir sahipsiz kalan Bursa’mızı ve Bursalımızı sahiplenmek için buradayız. Bir aradayız. Hoş geldiniz umuda! Hoş geldiniz yok edilen gülümsemenin ve mutluluğun geri kazanılması için başladığımız mücadelenin ilk adımına!

“MÜCADELEYİ VE KENT İÇİN ÇALIŞMAYI HİÇ BIRAKMADIM”

Çok değerli Başkanlarım, çok değerli yol arkadaşlarım, çok değerli basın mensupları. Demokrasiye gönül vermiş, elini taşın altına koyan, daha iyi bir yaşam için mücadele eden Bursa sevdalıları. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.
Öncelikle dün gerçekleşen deprem nedeniyle hepimize, Bursa’mıza ve bölgemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Biliyorsunuz ben beş yıldır sahalardayım. Mücadeleyi ve kent için çalışmayı hiç bırakmadım. Bu süreçte hangi kapıyı çalsak, kimlerle karşılaşsak aynı şeyleri duydum: ” Yazık oldu Bursa’nın beş yılına”, “Yazık oldu Bursa’nın çocuklarına, gençlerine…” Dediler ki “Yarım kalan hikayeyi tamamla” dediler ki “Bozbey Gelecek, Bursa Gülecek” dediler ki; “Bozbey gelince bunların hepsi düzelecek!”

“GÜZEL BURSA’MIZIN KAYBEDECEK BİR DAKİKASI BİLE YOK”

Bu umut ve duyulan bu güven için adayım. En önemlisi bu hoyrat yönetim anlayışının kente ve kentlilere kaybettirdiklerine dur demek için adayım! Çünkü güzel Bursa’mızın artık kaybedeceği bir dakikası bile yok. Sellerin yerleşim yerlerine akması değil, trafiğin akması gerek bu kentte. Deprem gerçeğiyle yaşarken kentsel dönüşüm adı altında insan hayatını tehdit eden yapılaşmanın sona ermesi gerek. Bursa artık İzmir’in, İstanbul’un, Ankara’nın gölgesinde kal mamalı. Osmanlının ilk başkenti olan kıymetli şehrimiz, mevcut yönetim anlayışı sayesinde giderek taşralaşmış, Bursa’yı Bursa yapan değerlerini tek tek kaybetmiş durumdadır. Evliya Çelebi Bursa sudan ibarettir derken, sel sularını kastetmemişti.  Çeşmelerimizden akan sular güvenli mi? Barajlarımız dolu mu?

“BU KENTİN İNSANLARI SAHİPSİZ”

Akarsularımız, göllerimiz, denizimiz temiz mi, verimli mi? Kim korkusuzca içine çekebiliyor kentimizin havasını? Kimin yürüyüşlerine ağaç gölgeleri eşlik ediyor? Yapıların arasına sıkışmış çocuklarımız, yeşilini kaybeden kentimiz gibi güvenle yürüyemedikleri yollarda, parklara yer vermeyen sokaklarda çocukluklarını kaybediyor. Bu kente yeşilini ve çocukluğun neşesini geri vermek zorundayız. Bu kent terkedilmiş! Araçlara, plansızlığa, ağaçsızlığa, düzensizliğe ve adaletsizliğe! Bu kentin insanları sahipsiz! Sporundan kültür sanatına, üretiminden tüketimine, çocuklarından gençlerine, emeklisinden beyaz yakalısına, mavi yakalısından, gri yakalısına, öğrencisinden memuruna, çiftçisinden sanayicisine, taraftarından, yaşlısına, sokak hayvanlarından, müsilajda yüzmek zorunda kalan balığına kadar mutsuz olan bir kent Bursa. Kadını, erkeği, yaşlısı, çocuğu, genci… kimsenin mutlu olmadığı bir kent! Yani bu kenti sahiplenen, bu kenti seven herkesin, bütün Bursalıların sahipsiz bırakıldığı bir kent!

“BURSA’MIZI BURSALILARLA BERABER YÖNETMEK İÇİN ADAYIM”

Kentimizin “Önce İnsan” felsefesiyle yönetilmeye ihtiyacı var. Zaten insanların derdi başından aşkın! Herkes akşam ne yiyeceğim derdine düşmüşken, bir de yönetimsel hatalar sonucu kendisini boğan bir kentte yaşamamalı. Ekonomik kaygılar çocuk yaşlara kadar inmişken, çocukların oynayacağı sokaklar, gençlerin sosyalleşeceği mekânlar ve alacağı destekler bu kentin her yanında olmalı. Omuzlarımızda bu kadar yük varken, kentin; yeşiliyle, mavisiyle, beyazıyla tüm olanakları yaratarak kentlinin yükünü biraz da olsa alması gerek! Bursa ve Bursalılar her şeyin en iyisine, en güzeline layık! Son beş yılda yaşadığı gerilemeyi hepimiz görüyoruz, hep birlikte yaşıyoruz. Değerlerimiz bir bir kaybolurken, dertlerimiz çığ gibi büyüyor! Artık bu gidişe bir dur demek gerekiyor. Bursalıların sağlıklı, huzurlu, dirençli, adil ve güvenli bir kentte yaşayabilmesi için yola çıkıyoruz. İnsan öncelikli ve katılımcı bir anlayışla, örnek alınan “Demokratik Katılımcı Yönetim Modeli’mizle, Bursa’mızı, Bursalılarla beraber yönetmek için adayım! Sorunları da biliyorum. Çözümleri de biliyorum! Uzun süredir konusunda uzman gönüllülerden oluşan ekip arkadaşlarımla beraber projeler üretiyoruz!

“BURSA’DA YÖNETİM ANLAYIŞI DEĞİŞECEK, HERKES GÜZELLEŞECEK”

Bursa’nın artık bu köhnemiş, ben bilirimci, paylaşımın, dayanışmanın ve en önemlisi kentliye danışmanın olmadığı yönetim anlayışından kurtulması, bizim Demokratik Katılımcı Yönetim Modelimizle tanışarak gülümsemeye başlaması gerek. Evet, sorunları Bursalılar yaratmadı ama çözümünde birlikte çalışacağız. Bursalılara danışmadan; onların istemedikleri, benimsemedikleri hiçbir projeyi, hiçbir çözüm önerisini hayata geçirmeyeceğiz.
Hep beraber çözeceğiz, hep beraber gülümseyeceğiz! Bursa’da yönetim anlayışı değişecek, Bursa güzelleşecek. Emekliler, köylüler, kadınlar, gençler, yaşlılar, esnafımız, sanayicimiz, öğrencimiz, çiftçimiz… En önemlisi çocuklarımız gülümseyecek! Bursa’da değişim zamanı! Bursa’da yönetim anlayışı değişecek, sonra her şey güzelleşecek! Bursa’da yönetim anlayışı değişecek, sonra herkes gülümseyecek. Bursa’da yönetim anlayışı değişecek, sonra sokaklar çiçeklenecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bursa’da deprem

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.