22 Temmuz 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Rekabet Merkezinde “Creative Medya Eğitimi”

URTEB Rekabet Merkezi üniversite-sanayi işbirliğinin yanı sıra farklı sektör temsilcileri ile öğrencileri buluşturarak farklılık yaratıyor.

URTEB (Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği) tarafından Bursa Uludağ Üniversitesinde hayata geçirilen Rekabet Merkezi, gerçekleştirdiği eğitimler ve etkinliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Günümüzde en çok kullanılan iletişim aracı sosyal medya ile ilgili “Creative Medya Eğitimi” düzenleyen Rekabet Merkezi’nin konuğu Bravo Works firmasının kurucusu Çağrı Çankaya idi.

Creative Medya Eğitiminin amacı, medyanın yaratıcı bir şekilde nasıl yönetilebileceği sorusuna cevap bulmaktır. Burada asıl konu, medyanın doğru stratejiler belirlenerek kullanılmasıdır.

Programa katılan gönüllü öğrencilerin “Medya nedir? Nasıl kullanmalı ve yönetmeliyiz? Bilinilirliği nasıl arttırabiliriz?” Gibi sorularını yanıtlayan Çağrı Çankaya, “Designer on the Road” olarak bilinen hem çalışıp hem dünyayı gezerek kazandığı tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Designer On The Road fikriyle “Sadece tasarım yaparak dünyayı gezme” mottosuyla projesini gerçekleştiren Çankaya, projenin sonunda Microsoft’un reklamına da konu olmuştur. Ayrıca TedX’e konuşmacı olarak davet edilmiştir. Çağrı Çankaya sunumunda, küçük yaşlardan itibaren program kullanmaya başladığını ve ailesinden gelen sanat kültürünü bu işle birleştirerek tasarımcı olmaya karar verdiğini söyledi.

Mezun olduktan sonra Designer on the Road projesi sürecinden önce çalıştığı Alfa Romeo, (Türk Hava Yolları) THY gibi dünyaca ünlü firmaların reklam ve tasarımlarını hazırladığını belirterek, öğrencilere ilham kaynağı oldu. Proje kapsamında 25 farklı ülke gezerek tasarım yapan Çağrı Çankaya, gezdiği ülkelerdeki maceraları da anlattı. Ayrıca Afrika’dayken paraşütle atlayarak, gökyüzünde logo tasarımı yapıp bir ilke imza attı.

Programın sonunda öğrenciler, dijital dünya hakkında merak ettiklerine cevap buldular. Yaratıcı medya ürünleri çıkarmayı ve olağandan farklı düşünülmesi gerektiğini öğrendiler. Rekabet Merkezi’nden ayrılmadan önce Çağrı Çankaya ile özçekim çekinerek, samimi sohbet için kendisine teşekkür ettiler.

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“F-35 ABD iç siyasetinin konusu haline geldi”

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.