14 Haziran 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Sanayicilerden dijitalleşme adımı

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD), Bursa ve Türkiye'nin yeşil, dijital ve toplumsal dönüşümü için yapacakları çalışmaları anlatmak üzere basınla buluştu.

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD), ‘Sanayi, Tarım ve Turizm ile Gelişen Bursa’ vizyon çalışması kapsamında Bursa ve Türkiye’nin yeşil, dijital ve toplumsal dönüşümü için BUSİAD olarak yapacakları çalışmaları anlatmak üzere basınla bir araya geldi.

Gerçekleştirilen basın buluşmasına birçok basın mensunu katıldı. BUSİAD Başkanı Buğra Küçükkayalar gerçekleştirilen kahvaltının ardından kürsüye çıkarak söz aldı.

Küçükkayalar, Türkiye’de yeşil, dijital ve toplumsal dönüşümün gerçekleşmesi gerektiğini belirtti. Küçükkayalar, “Bursa’nın dijital ve toplumsal dönüşümün söylemden öteye neler yapılabilmesini konu aldık. Bu raporu Bursa dışında da ilgisini çekenlere yolluyoruz. Bu vizyon raporumuzu ayrıntılandırdık. BUSİAD’ın son durumundan bahsetmek istiyorum size.

Uzgörümüz; Bursa’nın dünyasına yön veren, gelişimine liderlik eden öncü ve güçlü sivil toplum olmak. Özverimiz ise Bursa’nın sürdürülebilir kalkınmasını ve tüm alanlardaki rekabetçiliğini geliştirmek” dedi.

“SANAYİ, TARIM VE TURİZME EŞİT DEĞER VERİLMELİ”

Kadın üyelerini arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Küçükkayalar, iş insanların sadece sanayici olarak düşünüldüğünü ancak sanayici olmak demenin sadece para kazanmak olmaması gerektiğini söyleyerek 9 tane ilgi alanıyla ilgilendiklerini açıkladı. Küçükkayalar, ” Kültür sanat gibi alanlara da değer veriyoruz. Oluşturduğumuz komitelerde otomotiv ve tedarik sanayi, tekstil, hazır giyim ve konfeksiyon, hizmet ve turizm, gıda ve tarımın yanında destek komiteleri oluşturduk. Geçmiş yıldaki vizyonumuzda Bursa’da sanayi, tarım ve turizmin gelişmesi ve eşit önem vermesi gerektiğini ifade ettik ve bu yılda vizyonumuz aynen bu. Ayrıca çevre düzeni planına çok önem vermekteyiz. Bu konuda da sayın Mustafa Bozbey ile de kendisine destek vereceğimizi belirttik. Bu akşamda kendisini ziyaret edeceğiz. Çevre düzeni planını ilgili gruplarımızla görüşüp paylaşacağız” şeklinde konuştu.

KOMİTE SORUMLULARI KISA KONUŞMALAR GERÇEKLEŞTİRDİ

Küçükkayalar, Pilot sektöründe örnek bir ülke olmamız gerektiğinin altını çizdi. Küçükkayalar ayrıca geri dönüşümün önemine değinerek yeşil dönüşümün yaşanabilir ve sürdürülebilir bir yaşam için çok önemli olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Maliye’den demir-çelikte iki firmaya 7 milyar ceza

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.