09 Aralık 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

TAREKS İş Süreçleri Yenileniyor

Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü, “TAREKS Yenileme Projesi” hakkında bir yazı yayınladı.

Yazıda, sanayi ürünlerinin ithalatta ürün güvenliği denetimleri ile tarım ürünlerinin ihracat ve ithalatta ticari kalite denetimlerinin 2011 yılından bugüne elektronik ortamda risk analizi esaslı olarak Dış Ticarette Risk Esaslı Kontrol Sistemi (TAREKS) üzerinden yürütüldüğü belirtilerek, geride kalan 12 yıllık dönemde başta risk analizi yapısı olmak üzere TAREKS’in yenilenmesi ve günümüz teknoloji seviyesini yakalaması ihtiyacının doğduğu ifade edildi.

Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğünce başlatılan TAREKS Yenileme Projesi kapsamında, TAREKS’in mevcut risk analizi yapısı, yapay zeka ve makine öğrenmesi destekli skor bazlı bir yapıya dönüştürülecek, ayrıca TAREKS’e gelişmiş bir iş zekası raporlama modülünün ekleneceği belirtildi.

Bu kapsamda, genel olarak TAREKS’in kullanımı düşünüldüğünde, karşılaşılan sorunlar ile sistemin iyileştirilmesine yönelik önerilerin, ilgili tabloya kullanıcı arayüzü ve uygulama ana başlıkları altında sayı sınırlaması olmaksızın işlenerek iletilmesinin, kullanıcı arayüzü ve TAREKS iş süreçlerinin yenilenmesinde önemli birer fikir kaynağı olacağı bildirildi.

Talep edilen bilgilerin 28.10.2023 tarihi mesai bitimine kadar bağlı olunan Gümrük Müşavir Derneklerinin e-posta adreslerine iletilmesi gerekiyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dahilde işleme izin belgelerine ek süre

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.