01 Aralık 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Turizm amaçlı konut kiralama düzenlemesi Meclis’te

Konutların turizm amaçlı günlük kiralamalarına ilişkin yasa teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu. Emekliye tek seferlik ikramiye önergeyle teklife girecek.

Konutların gerçek ve tüzel kişilere, turizm amaçlı kiralanmasına düzenlemeleri içeren 30 maddelik Konutların Turizm Amaçlı Kiralanmasına İlişkin Kanun teklifi Meclis Başkanlığı’na sunuldu. 12 Ekim Perşembe günü Plan Bütçe Komisyonunda görüşülecek kanun teklifine emeklilere bir defalık 5 bin lira ikramiye verilmesine ilişkin düzenlemenin de önergeyle eklenmesi planlanıyor.

Yasa teklifi ile tek seferde 100 günden fazla süreli yapılan kiralamalar kanun kapsamı dışında tutuldu. 30 maddelik kanun teklifinin 8 maddesi konutların turizm amaçlı kiralanması, 4 maddesi Kültür Bakanlığı Döner Sermaye Kanunu, 6 maddesi Turizmi Teşvik Kanunu, 4 maddesi AYM tarafından iptal edilen Kapadokya Alanı Hakkında Kanun, 6 maddesi ise Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Hakkında Kanunda değişiklik yapıyor. Kanun teklifine göre, konutlarını turizm amaçlı kiralayacak olanlar Kültür ve Turizm Bakanlığından izin alacaklar. Kanun teklifi ile izinsiz kiralama yapanlara yaptırım uygulanacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İsrail-Filistin savaşında 4. gün

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.