22 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

URTEB Başkanı Özenalp gündeme getirdi, uygulama kaldırıldı

URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp Yatırım Teşvik Belgesindeki vergi karmaşası ile ilgili sorunları Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a mektup göndererek gündeme getirmişti. Özenalp’in mektubu sonrası bakanlık devreye girerek bazı gümrük müdürlüklerinde yapılan yanlış uygulamalara son verdi.

URTEB (Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği) Genel Başkanı Ahmet Özenalp’in, sanayicilerin finansal süreçlerini zora sokan ve bazı gümrük müdürlüklerinde yapılan yanlış uygulamaları gündeme getiren açıklamalarını 23 Eylül 2022 tarihinde Rekabet.net olarak sizlerle paylaşmıştık.

BAKANLIKTAN ANINDA MÜDAHALE

Özenalp, sanayicilere uygulanan bürokratik engelleri ve sonuçları Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a yazdığı mektupla iletmişti. Mektubunda, ‘Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar’ın bazı maddelerinde yapılan değişikliklerin, bazı gümrük müdürlüklerinde farklı şekilde uygulandığını dile getiren Özenalp, bu durumun da sanayiciyi zor durumda bıraktığını söylemişti.

Özenalp’in mektubuna kayıtsız kalmayan bakanlık yetkilileri, anında devreye girerek yapılan yanlış uygulamalara son verdi. Ayrıca daha önce sanayicilere yazılmış cezalar da kaldırıldı.

Sanayicilerden Teşekkür

Birçok sanayici ve gümrük müşaviri  URTEB Başkanı Özenalp’e sorunlarını gündeme getirdiği için teşekkür etti. Aynı zamanda sanayiciler ve Özenalp de Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve yetkililere uygulamaları düzelttikleri ve bu soruna kayıtsız kalmadıkları için teşekkürlerini ettiler.

Söz konusu haberimiz linktedir;

 https://rekabet.net/sanayicinin-yatirim-surecine-gumruk-uygulamalari-katki-saglamalidir/

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Karşılıklı hisse satınalma işlemi incelemede

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.