13 Haziran 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

”URTEB, ENGELLİLER İÇİN SINIRLARI KALDIRIYOR!”

Koronavirüs nedeniyle çalışmalarına ara veren URTEB hızlı bir dönüş yaptı. Sosyal sorumluluk projelerine ayrıca önem veren URTEB, Rekabet Merkezi kapsamında ''Seninle Engelsizim'' projesini başlattı.

URTEB (Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği), Rekabet Merkezi kapsamında ”Seninle Engelsizim” projesini başlattı. URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp, “Projede amacımız; hayatın her alanında fırsat eşitliğini sağlamak. Engelli bireyler için, çalışma ve sosyal yaşam koşulların dönüştürülebilmesi, onların hayatın her alanında daha etkin rol alabilmelerine katkıda bulunmak” dedi.

PROJE BULGARİSTAN’DA BAŞLIYOR

Özellikle genç engelli bireylerin ülke ekonomimiz için ortaya koyabilecekleri güçlü bir potansiyel olduğu inancıyla yola çıkan projenin, uluslararası ayağı da bulunuyor.

14 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Bulgaristan’da gerçekleşecek projenin Türkiye koordinasyonunu URTEB Yönetim Kurulu Üyesi Enes Uçak yürütüyor. ”Seninle Engelsizim” projesi ile URTEB, ilgili projede Türkiye’yi tek başına temsil edecek. Bu kapsamda Türkiye’den gönderilecek 5 engelli genç ve 5 refakatçi olmak üzere toplam 10 kişinin yol, konaklama masrafları da proje tarafından karşılanacak.

KRİSTAL KOLEKSİYONERLER KATILACAK

Katılımcılar, proje süresince kristal sanat terapisi atölyesinde yer alacaklar. Projeye, dünyanın her tarafından kristal koleksiyonerler katılım sağlayarak destek verecek. Projenin teması, “turistik kentleri ziyaret eden turistlerin ilgisini çekebilecek veya ihtiyaçlarına dönük hizmet veren sektörlerde engellilerin varlığı” olarak belirlendi.  Ayrıca projede Bölgesel İstihdam Bürosu temsilcileri yer alacak, engelli bireylerin, girişim ve işgücü değişimi alanlarında güçlendirilmesi konuları da ele alınacak.

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Erdoğan, Ayasofya’nın ibadete açılmasına ilişkin kararnameyi imzaladı

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.