21 Temmuz 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Abdullah Gül parti kurma hazırlığında mı?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün parti kuracağına ilişkin iddiaların ardından, şimdi yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Gül’ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak, parti kurma girişiminin, AK Parti’ye zarar vermeyeceğini ve böyle bir niyeti olmadığını söylediği öne sürüldü.

Ankara kulislerinde son günlerde; 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeni bir parti kuracağı iddiaları dolaşırken, şimdi yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Kulislerde; Gül’ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak, amacının dağınık partileri bir araya getirmek olduğu ve bu çerçevede yeni bir parti kurma hazırlığında olduğunu söylediği iddia edildi. İddiaya göre, DEVA Partisi’nin Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun liderlik ettiği partiler, tek bir çatı altında birleşmeyi planlıyor. Bu yeni oluşumun başına ise Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün geçeceği iddia edilmişti. İddialara göre; Gül ve yakın çevresinin, Erdoğan sonrası döneme yönelik pozisyon aldığı, Gül’ün yeni parti ve siyasete olumlu baktığı hatta seçimde Cumhurbaşkanı adayı olmak istediği ve bu düşüncesini de Cumhurbaşkanı ile paylaştığı öne sürüldü.

“Parti kurabilir ama adayımız olamaz”

Meclis erken seçim kararı almazsa Anayasa gereği Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden aday olamayacağı için Gül’ün AK parti oylarına da talip olacak şekilde aday olmak istediği belirtiliyor.

Hatta Gül’ün, AK Parti’nin de adayı olmak istediği, bunu da yakın çevresine söylediği öne sürülüyor.

AK Parti kaynakları ise söz konusu iddiaları ciddiye almadıklarını dile getirdiler. Kaynaklar, “Parti kurabilir ama AK Parti’nin adayı olamaz” yorumunda bulundular.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Elyaf fabrikasındaki yangına müdahale sürüyor

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.