31 Mart 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Asgari ücretliye ikramiye!

Milyonlarca asgari ücretli çalışanı ilgilendiren bir yasa teklifi bugün TBMM gündemine oturdu. Teklif asgari ücretliye ikramiye verilmesini öngörüyor.

2020 yılı için belirlenen asgari ücret işçi kesiminin tepkisini çekmişti. İşçiler tarafından yüzde 15’lik zamma tepki gösterilirken asgari ücret üzerinden vergi kesilmemesi talep edilmişti. Şimdi de asgari ücretle ilgili yeni bir gelişme gündemde. 

Buna göre,Türkiye Büyük Millet Meclisinini gündemine gelen kanun teklifiyle, asgari ücretle çalışan işçilere 3 ayda bir 463 TL ikramiye ödenmesi öngörülüyor. 

Yeniden Gündemde

İYİ Parti tarafından daha önce konu hakkında bir kanun teklifi hazırlanmıştı. Bu teklif reddedilmişti. Ancak asgari ücrete gelen zammın düşük olmasından dolayı İYİ Parti yeniden harekete geçti ve AK Parti ile MHP’nin oyları ile reddedilen yasa teklifi için partililerle iletişime geçti. İYİ Parti düşük asgari ücret zammı nedeniyle bu konuyu yeniden gündeme getirdi.

3 ayda bir 463 TL

Ancak İYİ Parti tarafından yapılan yeni hamlede vergilerin alınmaması değil vergilerin düşürülmesi gündeme getirildi. Bilindiği gibi asgari ücretli bir çalışan devlete farklı başlıklar altında 463 TL vergi veriyor. Yeni düzenlemeye göre asgari ücretliden alınan vergilerin 3 ayda bir ikramiye olarak işçilere verilmesi öngörüldü. Bu kapsamda teklif kabul edilirse asgari ücretli çalışana 3 ayda bir 463 TL ikramiye ödemesi yapılacak. Bu konudaki teklife AK Parti ret oyu kullandı ancak MHP çekimser davrandı.

Rekabet.net 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Araçlarla yaşıyoruz!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara