19 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Bahçeli’den, AK Parti heyetinin HDP’yi ziyaretine ilişkin açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin başörtüsüne ilişkin anayasa değişikliği teklifi konusunda HDP'yi ziyaret etmesine ilişkin konuştu. Bahçeli, AK Parti heyetinin Meclis'te grubu bulunan siyasi partileri ziyaret etmesinin son derece doğal ve doğru bir adım olduğunu söyledi. MHP lideri, ''Bizim gözümüzde HDP neyse CHP de odur. Biz makul ve demokratik çözümün nasıl olacağına bakıyoruz'' dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Bahçeli, anayasa değişiklik teklifi için AK Parti heyetinin HDP ile görüşmesinin doğru bir adım olduğunu söyledi.

”BİZİM GÖZÜMÜZDE HDP NEYSE CHP DE ODUR”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ”HDP’ye nasıl baktığımızı tekrar etmeye lüzum yok. Bizim gözümüzde HDP neyse CHP de odur ve aynısıdır” diye konuştu.

”ATATÜRK, CUMHURİYET’İN DOĞUŞUNU SAĞLADI”

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

”Atatürk, Cumhuriyet’in doğuşunu sağladı. Atatürk yetim büyüdü ama milletini yetim bırakmadı. Atatürk demek inanmış bir vicdan üstün nitelikli bir dava adamı demektir, milli mücadelenin başı, Cumhuriyet’in başarısı Türkiye’nin banisi demektir. Atatürk kurucu bir liderdir ömrünü Türk milletine vakfetmiştir. Kim ne söylerse söylesin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz.

”ATATÜRK’ÜN EMANETLERİ MHP VE CUMHUR İTTİFAKI’NDADIR”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetleri MHP ve Cumhur İttifakı’ndadır. Aziz Atatürk’ü rahmetle minnetle yad ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmetler diliyorum.

”MAĞDURLARIN SESİ OLAN BİR TÜRKİYE GERÇEĞİ HEPİMİZE GURUR YAŞATMAKTADIR”

Bizim için milli hafızada yer etmiş her toprak parçası vatandır ve öyle de kalacaktır. Artık sızlanmaya gerek yoktur. Türk millet belini doğrultmuştur. Dünyanın konuştuğu bir Türkiye tablosu karşımızda asılıdır. Mağdurların sesi olan bir Türkiye gerçeği hepimize gurur yaşatmaktadır.

TAHIL KRİZİNİN ÇÖZÜMÜ

Açılan koridordan bugüne kadar 10 milyon tondan fazla tahıl taşınmıştır. Türkiye tahılın ihtiyaç sahibi toplumlara ulaştırılması konusunda bütün ülkelere insanlık dersi vermektedir. Bu mesele insan onurunu sahiplenme meselesidir. Biz kalp gözünden, Batı kar gözünden bakıyor. Türkiye doğalgaz ile inşallah merkez konumuna da gelecektir.

”ZAMAN TÜRKİYE ZAMANIDIR, ZAFER TÜRK MİLLETİNİNDİR”

Zaman Türkiye zamanıdır. Zafer ise Türk milletinindir. Elbette yapacağız hep birlikte yapacağız.

”ABD SİYASİ KÖRDÜĞÜMÜN PENÇESİNDEDİR”

Bugün ABD’de ara seçimler yapılacaktır. ABD, sosyal ekonomik ve siyasi kördüğümün pençesindedir. Kaos içindeki bir ABD’nin dünyanın diğer ülkelerine de az ya da çok olumsuz tesiri olacağını düşünüyoruz.”

İSVEÇ-FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİ

NATO’nun Madrid Zirvesi’nde imza alınan muhtıra ile İsveç ve Finlandiya’nın terörle aralarına nasıl mesafe koydukları incelenmesi gereken bir konudur. Henüz ikna edici bir sonuç alınmış veya görülmüş değildir. İsveç iç muhalefeti PKK/YPG’nin kontrolündedir. İsveç ve Finlandiya’nın attığı adımlar ve terörle arasına ne kadar mesafe koyduğu detaylıca incelenmelidir. NATO Genel Sekreteri’nin talimat verir gibi konuşması kabul edilemez. NATO TBMM’nin üzerinde bir organ değildir. NATO Genel Sekreteri TBMM’ye ödev verme densizliğinden derhal geri dönmelidir. NATO Genel Sekreteri’nin dili buyurgandır. NATO Genel Sekreteri’nin talimat verir gibi konuşması bize göre edepsizliktir. Türkiye oyalanıyorsa millet asla teslim olmayacaktır.

”KILIÇDAROĞLU TAŞERON BİR SİYASETÇİDİR”

Kılıçdaroğlu CHP’nin başına paraşütle indirilmiş taşeron bir siyasetçidir. Bu göre Atatürk’ü itibarsızlaştırma ve CHP’yi silme görevidir. Kılıçdaroğlu’nun hiçbir söz ve eylemi CHP’nin önceki genel başkanları ile bağdaşmamaktadır. Kılıçdaroğlu zihnen tutsak, siyaseten zincirlidir. Kılıçdaroğlu simsiyah bir şahsiyettir, yalan fabrikasıdır. Bir değil bin kere yazıklar olsun diyorum. Kılıçdaroğlu’nun Birleşik Krallık’ta kanun kaçakları ile görüşmesini suç ortaklığı olarak görüyorum. Kılıçdaroğlu herkesi kör, alemi sersem mi zannediyorsun? Türk askerine polisine uyuşturucu ticareti ile ilgili çamur atan kim olursa olsun bizim gözümüzde vatan hainidir. Kılıçdaroğlu kara para görmek istiyorsa HDP’yi incelesin. Türkiye’yi suçlamak şerefli bir tavır değildir, doğru değildir.

BAŞÖRTÜSÜ İÇİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ

Anayasa değişikliğini sonuna kadar destekliyoruz. Kararımızda değişiklik yoktur. Ya TBMM’de ele alıp sonuca gidelim ya da halk oylaması ile milletimizin takdirine sunalım. CHP dürüst ise buyursun hep birlikte bu meseleyi köklü çözümle buluşturalım.

AK PARTİ HEYETİNİN HDP ZİYARETİ

AK Parti heyetinin anayasa değişikliğini görüşmek amacıyla Meclis’te grubu bulunan siyasi partileri ziyaret etmesi son derece doğal ve doğru bir adımdır. HDP’ye nasıl baktığımızı tekrar etmeye lüzum bile duymuyorum. AK Parti heyetinin CHP ile kurduğu temasa ses çıkarmayanların bizim sırtımızdan HDP’yi dillerine dolamaları müflis ve muhsit bir tavırdır. Bizim gözümüzde HDP neyse CHP de odur ve aynısıdır. Biz görüşüldüğüne değil makul ve demokratik çözümün nasıl olacağına bakıyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İsveç Başbakanı Kristersson, Anıtkabir’de

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.