01 Nisan 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Belgesiz ihracat kredilerine ek süre

Deprem bölgesindeki yerleşik veya üretim tesisi 4 ilde bulunan firmalara, vergi, resim, harç istisna belgeleri ve belgesiz ihracat kredilerinde ek süre verilecek.

Merkezi veya üretim tesisleri Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde yerleşik olan DİR izni süreleri 31 Aralık 2023’ten öne sona eren firmaların izin süreleri 31 Aralık 2023’e uzatıldı.

Dahilde İşleme Rejimi Tebliği’nde yapılan değişikliğe göre, bu illerde bulunan üreticiler ile deprem tarihinde önce kayıtlı bulunan yan sanayicilerinin henüz kapatılmamış DİR izin süreleri, diğer ek süre hakları saklı kaymak suretiyle 31 Aralık 2023’e kadar uzatıldı.

Öte yandan İhracat, Transit Ticaret, İhracat Sayılan Satış ve Teslimler ile Döviz Kazandırıcı Hizmet ve Faaliyetlerde Vergi, Resim ve Harç İstisnası Hakkında tebliğde öngörülen bazı sürelerde de uzatıma gidildi.

Tebliğe, “Vergi, resim harç istisna belgeleri/belgesiz ihracat kredilerine ek süre uygulaması” başlıklı bir geçici madde eklendi.

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illerinde yerleşik olan ve vergi, resim, harç istisna belgesinin/belgesiz ihracat kredisinin istisnadan yararlanma süreleri 31/12/2023 tarihinden önce sona eren firmaların, istisnadan yararlanma süresi 31 Aralık 2023’e kadar uzatıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dış Ticarette Kaçakçılık Suçları: “Eşyanın Menşei”

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara