02 Haziran 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

BOTAŞ’tan sanayi gazına indirim

BOTAŞ, sanayide kullanılan doğalgazın toptan satış fiyatında 1 Mayıs 2023 itibarıyla yüzde 52,43 ila yüzde 63,63 oranlarında indirim yapıldığını açıkladı.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ), “2022 Ekim ayı esas alındığında, sanayide kullanılan doğalgazın toptan satış fiyatında 1 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla yüzde 52,43 ile yüzde 63,63 oranlarında indirim yapılmıştır” açıklaması yaptı.

BOTAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, “Kuruluşumuzun doğalgaz toptan satış fiyatları; piyasa koşulları, ülkenin ekonomik şartları, piyasa fiyat istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun tarife ile ilgili kararları ve maliyet unsuru olan alım-işletme giderlerindeki değişim dikkate alınarak mümkün olan en makul seviyede belirlenmekte ve tüketicilere sunulmaktadır” denildi.

Açıklamaya şöyle devam edildi:

“Bu kapsamda, 1 Mayıs 2023 tarihinden itibaren geçerli olan doğalgaz toptan satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Diğer taraftan 2022 Ekim ayı esas alındığında, sanayide kullanılan doğalgazın toptan satış fiyatında 1 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla yüzde 52,43 ile yüzde 63,63 oranlarında, elektrik üretimi amaçlı kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında ise yüzde 51,52 oranında indirim yapılmıştır.

Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda Ukrayna ve Macaristan’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.” (DHA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bursa’dan dünyaya açılacak

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara