28 Eylül 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Bursa OSB’de elektrikli araç şarj istasyonları faaliyette

Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde sanayicilerin, çalışanların ve bölgeye gelen misafirlerin elektrikli araçlarının şarj ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan istasyonlar faaliyete başladı.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) Yönetimi, Türkiye’nin ilk ve en önemli organize sanayi bölgelerinden olan Bursa Organize Sanayi Bölgesi‘nde üretim, ihracat ve istihdamları ile şehir ve ülke ekonomisine katkı koyan sanayicilere çağın üretim ve çalışma şartlarına uygun şekilde hizmetlerinin yanı sıra bölgedeki iş insanlarının ve misafirlerin günlük yaşamlarını kolaylaştıracak dokunuşlarını sürdürüyor.

Çalışmalar kapsamında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve Bursa’da da sayıları gün geçtikçe artan elektrikli araç kullanan sanayicilerin ya da bölgeye gelen misafirlerin araç şarj ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla organize sanayi bölgesinde üç noktaya şarj istasyonları kuruldu. Organize sanayi bölgesi sosyal tesis alanı, OSB cami ve bankalar caddesi otoparkına kurulan istasyonlar elektrikli araç kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

Şarj istasyonları hem AC şarj, hem de  hızlı şarj (DC) özelliğine sahip bulunuyor. Kurulan istasyonlarda Türkiye’nin otomobili TOGG’da şarj edilebilecek. Konu hakkında açıklamalarda bulunan BOSB Yönetim  Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, şunları söyledi:

“Yeşil OSB çalışmalarımız kapsamında başlattığımız Hem sanayicilerimize hem de Bursa’daki ve bölgemize gelen yerli  ve yabancı misafirlerimiz için elektrikli araç kullanıcılarına bu hizmeti vereceğiz. Bankalar caddesi ve sosyal tesislerdeki istasyonlarımız hızlı şarj özellikleri ile kullanıcıların işlerini daha da kolaylaştıracak. Bu güzel hizmeti bölgemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün elektrikli araç kullanıcılarımızı Bursa OSB’deki istasyonlardan araçlarını şarj etmeye davet ediyorum.”

Elektrikli araç kullanıcıları, verilen hizmetten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken, çalışmada emeği olan tüm yetkililere teşekkür ettiler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

iPhone 12’lerin satışı yasaklandı

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.