24 Mayıs 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Bursa’da Bozbey dönemi başladı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri geride kaldı. Bursa Büyükşehir’de yarışı önde tamamlayan Mustafa Bozbey, göreve başlamak üzere dün mazbatasını almıştı. Bugün ise Başkan Bozbey’in devir teslim töreni gerçekleştirildi. Bozbey, “Güzel Bursa’mız bize güvendi, görevimi 3 buçuk milyon Bursalı adına onurla devraldım.” dedi.

Türkiye 31 Mart’ta 5 yıl boyunca görev alacak yerel yöneticilerini seçti. Bu kapsamda görevine başlamak üzere Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında seçimi önde tamamlayan Mustafa Bozbey, dün mazbatasını aldı. Bugün ise Bozbey, Tarihi Büyükşehir Belediye Binası’nda düzenlenen törenle görevi devraldı.

Düzenlenen devir teslim törenine, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Bursa Milletvekilleri, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Yıldırım İlçe Başkanı İlhami Gün, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem, Belediye Meclis Üyeleri, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Görevini devralan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Hepinize merhaba, hepinize yeni dönem için merhaba. Daha güzel günlere hep beraber merhaba” diyerek konuşmasına başladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ 3 BUÇUK MİLYON BURSALI ADINA ONURLA DEVRALDIM”

Bozbey, “Ne büyük gurur ki tarihi bir anı burada yaşıyoruz. Güzel Bursa’mız bize güvendi. Bu koltuğa Bursalılar bize değer gördüler. Ne büyük onur ki önümüzde 5 yıl hep birlikte bu kent için çalışacağız. İcraatları hep birlikte hayata geçireceğiz. Bugünden sonra daha çok çalışacağız. Bir dakikamızı bile boşa harcamadan yeni bir Bursa için yol alacağız. Baharın en güzel günlerinde Bursa için yeni bir kapı açılıyor. Güzelliklere, dayanışmaya, barışa, özgürlüğe açılan bir kapı bu. Birlik ve beraberlikle dolu güzel günler çok yakın. Artık umut var, artık gülümseme var. Artık geleceğe güvenle bakabilme var. Hani demiştik ya bütün çiçekleri koparabilirsiniz ama baharın gelişini engelleyemezsiniz. İşte o bahar geldi. Bursa’da yeni bir dönem başladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini 3 buçuk milyon Bursalı adına onurla devraldım. Sizin yöneticiniz olmak öyle bir onur ki, bu onur bize çok güzel işler yaptıracak. Öyle güzel işler olacak ki herkes Bursa’yı konuşacak. Biz bu kentin ihtiyaçlarını çok iyi biliyoruz. Bu şehirde yaşayan herkesin taleplerini de biliyoruz. Bursa’nın 4 bir yanını aylarca gezdik, sorunları yerinde gördük. Halkımız da bize güvendi, oyunu verdi, göreve getirdi. Şimdi hizmet zamanı. Hemen hızlıca çalışmaya başlayacağız. Kaybedecek bir dakikamız bile yok. Bursa’da demokrasinin en güzel örneğini yaşayacağız. Bursa’da bu güzel işlere imza atacağız. Önceliğimiz çocuklar, gençler, kadınlar, engelliler” ifadelerini kullanarak sözlerine devam etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Osmangazi’de “Aydın” dönemi başladı

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.