02 Haziran 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Bursalı eski siyasetçilerden Millet İttifakı’na destek

Bursalı birçok eski siyasetçi, düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi. Geçmiş dönemde merkez sağ siyasetinde yer alan isimler 14 Mayıs seçimlerinde Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklerini açıkladılar.

Şuan aktif siyasetin içinde bulunmayan Bursalı eski siyasetçiler Bursa’da Nilüfer Nikâh evinde basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında Doğru Yol Partisi Bursa Eski İl Başkanı İdris Sevinç ve Anavatan Partisi Bursa Eski İl Başkanı Benar Özcan bulundu. Sevinç neden Millet İttifakı’nı desteklediklerini açıkladı.

Doğru Yol Partisi Bursa Eski İl Başkanı İdris Sevinç, neden Millet ittifakını desteklediklerini açıkladı. Sevinç;

Yıllardır merkez sağı temsil eden kitle partilerinin Bursa merkez ve ilçe teşkilatlarında üst düzey yöneticilik yapan kişiler olarak, üyelerimiz, delegelerimiz ve seçmenlerimizden gelen talepler nedeniyle, aşağıdaki açıklamayı Bursa kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, sayın Kemal Kılıçdaroğlu‘nu destekliyoruz. Peki neden ve niçin bu desteği vereceğiz ve vermeliyiz

1. Güçlendirilmiş parlamento sistemine geçilmesi için. Gerçek demokrasi kuralları uygulanması için ve tek adam rejimine son verileceğine inandığımız için. 2. Tarafsız ve bağımsız bir Cumhurbaşkanı olacağına inandığımız için.

3. Dürüst bir yönetimin ülkeyi yönetmesi için ve 20 yıldır yapılan yolsuzluklardan hesap sorulacağına inandığımız için.

4. Devlet ve siyaset kadrolarında liyakate önem verileceğine inandığımız için.

5. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet ilkelerine bağlı kalınacağına inandığımız için. 6. Laiklik den taviz vermeden, yüce İslam dinine bağlı ve saygılı bir yönetim olacağı için.

7. Şeriatçı ve tarikatçı yapılanmalara tavizler vermeden, sıkı bir şekilde denetlenerek, kontrol altında tutulacağına inandığımız için.

8. Tüm dünyada kabul gören gerçek, başarılı, yurtsever ekonomistlerle; sosyal ve adaletçi bir anlayışla, gelir dağılımındaki bozukluğu düzeltileceğine ve insanlarımızı refaha kavuşturulacağına inandığımız için.

9. Atatürk tarafından verilen ve yıllarca tüm iktidarlar tarafından özenle korunan, kadınlarımızın toplumda eşit ve özgür bir şekilde yaşamasını sağlanacağına inandığımız için.

10. Ve yine, Atatürk’ün ülkeyi emanet ettiği gençlerimizin de, tüm dertlerine çare bulunacağına inandığımız için, Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakını destekliyoruz.

“İNANCIMIZ TAMDIR”

Cumhurbaşkanı yardımcıları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın başarılı olacaklarına dair inancımız tamdır. Onları da inanarak ve güvenerek destekliyoruz. Milletvekili genel seçimlerinde ise, yukarıda belirttiğimiz maddelere sadık kalarak; Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik, insan haklarına saygılı, gerçek bir hukuk devletini ve Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağına inandığımız, tüm legal siyasi partilerimize de desteklerimiz olacaktır. Bu vesileyle; kırmızı çizgilerimiz başta Atatürk olmak üzere; bizlerin rahmetli liderleri, değerli devlet adamı, milletin parası ile barajlar, boğaz köprüleri gibi bir çok üretime katkı yapan tesisi ülkemize kazandıran sayın SÜLEYMAN DEMİREL‘i ve birçok reformlara imza atan sayın TURGUT ÖZAL ile, ülke yararına emekleri geçmiş tüm yöneticilerimiz ve devlet adamlarımızı burada şükranla anmak isteriz.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU VE MİLLET İTTİFAKI’NI DESTEKLEMEYE DAVET EDİYORUZ”

Son olarak; 1992 yılında yapılan genel seçimlerde yüzde 27 oy alan Doğru Yol Partisi ve yüzde 24 oy alan Anavatan Partisinin oy toplamı yüzde elli birdir (51). Bu oyların toplamı, merkez sağ oylardır. Bu partilere oy veren tüm partililerimizi, 14 MAYIS genel seçimlerinde mutlak oy vermeye ve sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Millet İttifakını desteklemeye davet ediyoruz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Starbucks’ta kahve fiyatlarına zam!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara