09 Aralık 2022 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

a

Bursalı iş insanı Gökçin Aras vefat etti

Üçge Fabrikası sahibi iş insanı ve Bursaspor eski yöneticisi Gökçin Aras vefat etti.

1955 doğumlu, 67 yaşında olan Üçge Fabrikası sahibi iş insanı ve Bursaspor eski yöneticisi Gökçin Aras 1 aydır yoğun bakımda olduğu hastanede hayatını kaybetti.

Merhum 19 Ağustos Cuma günü Organize Sanayi Bölgesi Camii’nde öğle namazına müteakip  kılınacak  cenaze namazının ardından Nilüfer Fethiye mezarlığındaki aile kabristanına defnedilecek.

Gökçin Aras; ünlü sanatçılar Oktay Kaynarca, Selçuk Yöntem ve merhum Tarık Ünlüoğlu ile çok iyi dosttu.

Oktay Kaynarca’dan Aras için duygusal veda!

Ünlü sanatçı Oktay Kaynarca, dostu Gökçin Aras’ın vefatıyla ilgili duygusal bir veda mesajı yayınladı.

Ünlü oyuncu Kaynarca, instagramdan yaptığı açıklamada, “Güzel arkadaşım, sırdaşım, güzel dostum; mekanın Cennet olsun” yazarak, Gökçin Aras’ın fotoğrafını paylaştı.

GÖKÇİN ARAS KİMDİR?

Gökçin Aras; mağaza ekipmanları ve depo raf sistemleri sektörünün Türkiye’deki ilk ve ilklere imza atan üreticisi, Türkiye perakendesinin 46 yıllık sürecine tanıklık eden, gelişiminde önemli rolü olan, sektöre yön veren ve global anlamda dünya markalarının güven duyduğu bir Türk markası yaratarak iş dünyasının ilham aldığı örnek iş insanıdır.

Gökçin Aras, 1954 yılında Ardahan Göle’de doğdu. Köy Enstitüsü mezunu bir öğretmen olan babasının tayini nedeniyle 1967’de ailesi ile birlikte Bursa’ya yerleştiler. 13 yaşından itibaren Bursa’da yaşamaya başlayan Gökçin Aras, ortaokul ve lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. Bursa Eğitim Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Eğitimine ek olarak Ankara Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gördü. 1976’da Bursa’da küçük bir raf atölyesi ile başladığı perakende yolculuğunda, ÜÇGE markası ile 46. yılını tamamladı.

Gökçin ARAS başarılı iş adamı kimliğiyle, TUGİAD, GESİAD ve KESİAD’ ın yanı sıra çeşitli sivil toplum örgütlerinin yapılanmasında aktif görevler aldı. Sporu çok seven Aras, birinci ligde yer alan spor kulüplerinde başkanlık ve ikinci başkanlık görevlerinde bulundu.

Öğretmen bir aileden gelen ve eğitime büyük önem veren Gökçin Aras, ‘Çocuklarımız, geleceğimizdir’ ilkesiyle yola çıkarak, Ardahan Çobanlı Köyü’nde annesi adına Hayriye Aras İlköğretim Okulu’nu ve öğretmen olan babası Mehmet Aras adına Bursa Beşevler’ de Öğretmen Mehmet Aras İlköğretim Okulu’nu yaptırdı. Sosyal sorumluluk kapsamında spor, kültür, sanat ve daha pek çok farklı alanda çocuklarımıza, gençlerimize ve ülkemize katkı sağlamak en büyük amaçlarından biri oldu.

Gökçin Aras kurucusu olduğu ÜÇGE grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 2016’dan bu yana GPD (Gıda Perakendecileri Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Gökçin Aras’ın Güç Güven Görkem ilkeleriyle kurduğu ÜÇGE, bugün, perakende, lojistik ve sanayi sektörlerinin dünyadaki önemli tedarikçileri arasında yer alıyor.

Türk süper marketçilik ve mağazacılığının tarihçesini de içeren ÜÇGE’nin öyküsü ve kurucusu Gökçin Aras’ın bu yolculukta ekibi ile birlikte hayata geçirdiği idealleri; dünya markası olmak üzere yolculuklarını sürdüren üreticilere de ilham vermeye devam ediyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Capital500’de Bursa firmaları parladı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.