14 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

BUSİAD’TAN TANIŞMA TOPLANTISI

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği yeni yönetim kurulunu tanıtmak ve bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yeniden yapılandırma çalışmalarına 2 yıl öncesinde başladıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar,; “hedefimiz SİAD’ların çatı örgütü olmak” dedi.

BUSİAD (Bursa Sanayi ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar, yaptığı konuşmada, BUSİAD’ın kuruluş amacını, verilerini, beklentilerini, hedeflerini ve yeni dönemde gerçekleştirecekleri projeleri paylaştı.

15 Ocak’ta yenilenen yönetimi basın mensuplarıyla tanıştıran Küçükkayalar, yönetim kurulu üyelerine planlanan çalışmalar hakkında bilgi aktarmaları için söz verdi.

Diğer SİAD kuruluşları ile beraber ortak paydada buluşmayı hedeflediklerini belirten Küçükkayalar, Bursa’da SİAD’ların tek bir çatı altında toplanmasını talep etti. Bu tür tanışma etkinliklerinin öneminin büyük olduğunun altını çizen Küçükkayalar, ”Üyelerimiz ile ilişkilerimizin ve iş birliğimizin geliştirilmesi, sektörel yelpazemizin genişletilerek yeni üyeler edinilmesi, genç ve 2’ci, 3’ncü nesillerin BUSİAD’a kazandırılması, geleceğin BUSİAD’ının oluşturulması, kadın üye sayısının artırılmasını, komitelerimizce sektörel ve konu bazlı etkinlikler yapılarak dönemsel raporların hazırlanması ve paylaşılması, paydaşlarımızla etkili işbirliği içerisine gidilmesini hedefliyoruz” dedi.

“YÜKSELİŞ YERİNİ DÜŞÜŞE BIRAKABİLİR”

Türkiye’nin 2019 ortalarından, Bursa’nın ise 2020 yılı ortasından itibaren endüstriyel yatırımlara yeniden başladığını belirten Küçükkayalar şunları söyledi;  Döviz kurlarının artmasına rağmen sanayi yatırımları durmadı arttı. 2021 sonlarındaki politika faizinin düşürülme süreci ile birlikte sanayi yatırımları nerede ise durdu. Yeni yatırımlar için fiyatlardaki belirsizlik ve malzeme tedarik zincirindeki sıkıntılar nedeniyle tekliflerin verilmesinde ve bağlantıların yapılmasında zorluklar yaşanıyor. Eğer gerekli tedbirler alınmazsa bu yükseliş yerini 2022 ve sonrasında düşüşe bırakabilir.”

Küçükkayalar iş dünyası olarak beklentilerini ise şöyle sıraladı;

  • “Her seviyede güven ortamının oluşturulması
  • Tüm sektörlerde istikrarın sağlanması
  • Kalıcı öngörülebilirliğin olması”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

A’dan Z’ye Türk Yargısı Bursa’da konuşuldu

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.