23 Temmuz 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Capital500 Ödülleri, KoçSistem ana sponsorluğunda sahiplerini buldu

KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca:
"Capital500 şirketlerinin küresel rekabete yönelik güçlü faaliyetleri, içinde bulunduğumuz pandemi koşullarına rağmen bizlere gelecek için ümit veriyor"

Capital dergisi tarafından KoçSistem ana sponsorluğunda düzenlenen Capital500 Zirvesi ve ödül töreni, iş dünyası liderlerinin katılımıyla dijital olarak gerçekleşti.

KoçSistem’den yapılan açıklamaya göre, “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması” sonuçlarının açıklandığı zirvede, açılış konuşmalarını Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü Sedef Seçkin Büyük ile KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca yaptı.

Törene, Doğan Dış Ticaret, Odeabank ve Jolly Tur da oturum sponsoru olarak destek verdi.

Capital dergisinin Ağustos 2020 sayısında yayımlanan “Türkiye’nin En Büyük Şirketleri” sıralamasında ilk 3’te 2019 yılı cirolarına göre sırasıyla Tüpraş, Türk Hava Yolları ve Petrol Ofisi yer aldı.

“Capital500 şirketleri büyük oranda dijital farkındalığı yüksek kurumlardan oluşuyor”

Açıklamada Capital500 Zirvesi ve ödül törenindeki konuşmasına yer verilen KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, Türkiye’nin, dünyada dijital dönüşüm yolculuğunda örnek gösterilen ülkeler arasında yerini alacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye ekonomisinin dinamizmini yansıtan Capital500 şirketlerinin küresel rekabete yönelik güçlü faaliyetleri, içinde bulunduğumuz pandemi koşullarına rağmen bizlere gelecek için ümit veriyor. Günümüzde rekabetçiliğin kurallarını, büyük ölçüde, kurumların dijital dönüşümdeki başarılarının belirlediğine tanık oluyoruz. Ben bu gerçeği, birçok platformda, kurumların yapısal reformu ‘dijital dönüşümdür’ diyerek özetliyorum. Küresel ekonominin yüzde 25’ini dijital şirketler oluştururken, artık bugün kültürü ve iş yapma tarzlarıyla dijital ve küresel ekosistemde yer almak, şirketler için yaşamsal öneme sahiptir.”

Araştırmada “En Çok Kar Eden Şirketler” zirvesine sırası ile Ereğli Demir Çelik, Türk Hava Yolları ve Enka İnşaat yerleşirken, “En Fazla İhracat Yapan Şirketler” sıralaması için ilk üçte Ford Otosan, Toyota Otomotiv ve Arçelik yer aldı.

Koluman Motorlu Araçlar, Tab Gıda ve Ege Profil sırasıyla “İhracatını En Fazla Artıran Şirketler” olarak duyurulurken, A101 Mağazacılık, BİM Birleşik Mağazacılık ve RC Rönesans İnşaat “En Fazla Çalışanı Olan Şirketler” olarak belirlendi. 

“İstihdamını En Çok Artıran Şirketler” kategorisinde ise yine ilk üçe Detaş Sacç Profil Demir Çelik, Odaş Elektrik Üretimi ve Limak İnşaat girdi. Capital500 Onur Ödülü ise Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’a takdim edildi.

Dış Ticarette Yeni Denge Hedefi

Öğleden sonra gerçekleşen Dış Ticarette Yeni Denge Hedefi panelini ise Prof. Dr. Emre Alkin yönetti. Panele Duran Doğan Ambalaj Yönetim Kurulu Üyesi Alican Duran, Doğan Dış Ticaret CEO’su Haşim Işık ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ekonominin geleceğine dair değerlendirmeleriyle katkı sundular.

AA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BiP’e 10 milyon yeni kullanıcı katıldı

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.