02 Haziran 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Dış Ticarette Kaçakçılık Suçları: “Eşyanın Tarifesi”

Dış ticarette yapılan hatalar, bir çok olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bu süreçte en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de Eşyanın Tarifesi'dir. Peki neden?

Vergilendirmeye esas teşkil eden gümrük tarife istatistik pozisyonu doğru tespit ve beyan edilmelidir.  Tarifenin hatalı beyan edilmesi alınması gereken izinlerin alınmamış olması ve ödenmesi gereken vergilerin eksik ödenmesi, ithali yasak eşyanın ithal edilmeye çalışılması gibi pek çok ihtilaf sürecini doğurur.

Eşyanın vergi ve fon oranları, ithal ya da ihraç edilmesine yönelik kısıtlamalar, ticari istatistiklerinin takibi Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonuna göre tespit edilir.

Bu nedenle eşyanın doğru sınıflandırılması, vergilerin doğru şekilde hesaplanması, dış ticaret önlemlerinin doğru uygulanması ve istatistik verilerinin sağlıklı takip edilmesi açısından son derece önemlidir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye, yaptırım uygulanan malların Rusya’ya geçişini durdurdu

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara