13 Nisan 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Dünya seçimi nasıl değerlendirdi?

Dış basında muhalefetin yerel seçim zaferi ilginç başlıklarla değerlendirildi. Reuters, "Muhalefet yeniden dirildi" yorumuyla seçim sonuçlarını dünyaya duyururken, Bloomberg, "Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı" yorumu yaptı.

Yeniden dirilen muhalefet kritik yerel seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a darbe indirdi. Türkler ülke genelinde gerçekleşen yerel seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partisine şimdiye kadarki en büyük seçim mağlubiyetini yaşattı. Seçim muhalefeti tekrar bir siyasi güç olarak öne çıkarırken, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanının en büyük rakibi olarak daha da güç kazandı.

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 3

Bloomberg:

Türkiye yerel seçimlerinde Erdoğan tarihi bir yenilgi yaşadı. Ekonomik sorunlarla ezilen seçmenler Cumhurbaşkanını cezalandırdı. Erdoğan’ın iktidar partisine destek tarihinin en düşük düzeyine indi.

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 4

The Economist:

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir seçim felaketi yaşadı. Muhalefet partisi İstanbul, Ankara ve ülke genelinde büyük bir yerel seçim zaferi elde etti.

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 5

Financial Times:

Muhalefet büyük şehirlerde kazanarak Erdoğan’a büyük mağlubiyet yaşattı. Ekonomik sorunlar Cumhurbaşkanının iktidar partisine olan desteğin kayda değer oranda gerilemesine yol açtı.

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 6

BBC:

Muhalefet tarihi zaferle Erdoğan’ı şaşırttı. Seçim sonuçları büyük şehirlerde kontrolü yeniden kazanmak isteyen ve üçüncü dönem görevini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan için çok ciddi bir darbe.

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 7

Le Monde:

Muhalefet için ezici bir galibiyet, Erdoğan için keskin bir yenilgi. Pazar günü gerçekleşen seçimin en büyük kazananı Cumhuriyet Halk Partisi. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde tekrar zafer kazanan CHP, Erdoğan’ın Karadeniz Bölgesi ve Anadolu’daki kalelerinde de yeni galibiyetler elde etti. Zafer tartışmasızken, sonuçlar da tarihi nitelik taşıyor.

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 8

France 24:

Türkiye’deki geçim krizi ağırlaşırken, seçmenler Erdoğan’ın AKP’sini cezalandırdı. Pazar günü yapılan seçimler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve iktidar partisi AKP’nin 20 yıldan fazla bir süredir yaşadığı en büyük malubiyet oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ana akım ekonomi politikalara çark etmesine rağmen ülkenin resmi enflasyon oranı tekrar yüzde 67’lere tırmanırken, Türkiye’de muhalefet güçlü bir yerel seçim zaferini kutluyor.

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 9

Associated Press:

Yerel seçimlerde Erdoğan yenilirken, muhalefet büyük kazanımlar elde etti. Erdoğan balkon konuşmasında seçim yenilgisini kabul ederken, seçmlenlerin partisine bir mesaj verdiğini ve partisinin öz eleştiri yapacağını söyledi

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 10

Middle East Eye:

Yerel seçimlerde iktidar partisi AKP çarpıcı kayıplarla mağlup oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin oylarında tarihi bir düşüş görülürken, muhalefetin ağır topu Ekrem İmamoğlu İstanbul’da büyük farkla bir dönem daha belediye başkanlığı kazandı. AKP en büyük beş şehirde seçimi kaybederken, partinin oyu yüzde 36’nın altına düşerek 2002 genel seçimlerden bu yana en düşük seviyeye geriledi. Ülkenin ilk siyasi partisi CHP ise 1977’den bu yana ilk kez bir seçimin galibi oldu.

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 11

Wall Street Journal:

Türkiye’nin Erdoğan’ı yerel seçimlerde büyük bir kayıp yaşadı. Ekonomideki sorunlar iktidar partisinin oylarını düşürdü. Büyük şehirlerde kazanan muhalefet on yıllar sonra ilk kez en çok oyu alan parti oldu.

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 12

RIA Novosti:

Türk analistler yerel seçimlerdeki zaferin ardından muhalefetin cumhurbaşkanlığı için erken seçim talep edeceğini tahmin ediyor.

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 13

The National News:

Cumhurbaşkanı Erdoğan yenilgiyi kabul etti. Cumhuriyet Halk Partisi yerel seçimlerde büyük kazanımlar elde ederken, AKP ise büyük kayıplar verdi. Muhalefetin belediye başkan adayları İstanbul ve Ankara’da zafer elde ederken, seçim Cumhurbaşkanı için sürpriz bir seçim yenilgisi oldu.

Bloomberg: Ekonomik sorunlarla ezilen seçmen Erdoğan'ı cezalandırdı - Sayfa 14

The Guardian:

Türkiye’nin muhalefet partisi yerel seçimleri sildi süpürdü. Ekrem İmamoğlu sürpriz şekilde İstanbul’da ikinci dönem belediye başkanlığı kazanırken, CHP’yi ulusal siyasetin merkezine taşıdı. Ana muhalefet partisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iktidar partisi karşısında beklenmedik bir zafer elde etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İmamoğlu’ndan Hatay paylaşımı

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.