18 Haziran 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

E-ticaret girişimcilerine destek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada, "firmaları e-ihracata özendirmek için e-ticaret sitesine üyeliklerini 2020 için yüzde 80, sonraki yıllarda yüzde 60 oranında destekleyeceğiz" dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada firmaların e-ticaret yapmalarını sağlamak ve kolaylaştırmak için e-ticaret sitelerine üyelik ücretlerinin bu yıl yüzde 80 oranında karşılanacağını açıkladı. Bu oran sonraki yıllarda yüzde 60 olacak. Bakan Pekcan, sanal fuarlara katılım yapan çatı örgütlerin(sektörel dernekler, örgütler) sanal fuar katılım masraflarının yüzde 50 oranında karşılanacağı açıklamasında bulundu. 

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın açıklamaları şöyle;

“Covid-19 pandemisi ile iş yapma pratiklerinin radikal bir şekilde değiştiği ve dijitalleşmenin önem kazandığı bu dönemde ihracata yönelik dijital faaliyetleri teşvik edecek yeni bir destek mekanizması geliştirdik.  Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile firmalarımızın e-ticaret sitelerine üyeliklerini, sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılımını, sanal fuar düzenlenmesini destek kapsamına alıyoruz. Bu çerçevede firmalarımızı e-ihracata özendirmek amacıyla e-ticaret sitelerine üyelik giderlerini 2020 yılı için yüzde 80, takip eden yıllarda yüzde 60 oranında destekleyeceğiz. Sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılım için iş dünyamızı temsil eden çatı örgütlerin yapacakları masraflar ve sanal fuar organizasyonları giderleri de yüzde 50 oranında desteklenecek. Bakanlık olarak firmalarımızın yeni ticaret dinamiklerine uyumlu olarak, dijitalleşme süreçlerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamaya ve yurtdışı pazarlara giriş faaliyetlerine destek olmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun”

AA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Brent petrolün varili 35,66 dolar

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.