30 Mart 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

“EKONOMİK KRİZLE DE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin corona virüsü salgını konulu olağanüstü video konferans zirvesinde konuştu. "Görünmez düşmana karşı zor bir savaş yürütüyoruz" diyen Erdoğan, "Küresel çapta sosyo-ekonomik bir krizle karşı karşıyayız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nin (Türk Konseyi) “Covid-19 Salgınıyla Mücadelede İşbirliği ve Dayanışma” Konulu Olağanüstü Video Konferans Zirvesi’nde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

* Türkiye olarak gerekli tedbirleri süratla hayata geçirdik. Salgına nispeten daha hazırlıklı yakalandık.

* Sağlık Bakanlarımız görüş alışverişinde bulunabilir.

“KÜRESEL ÇAPTA EKONOMİK KRİZLE DE KARŞI KARŞIYAYIZ”

* Görünmez bir düşmana karşı mücadele yürütüyoruz. Salgının etkisiyle aynı zamanda küresel çapta bir sosyo ekonomik krizle de karşı karşıyayız.

*Aldığımız tedbirler aramızdaki ticareti olumsuz etkileyebiliyor. Bu nedenle ulaştırma, gümrük, sınır geçişleri gibi alanlarda halk sağlığını gözetmek suretiyle, olabilecek en pratik çözümleri, en kısa zamanda hayata geçirmeliyiz.

* Serbest, açık ve kurallara dayalı bir anlayış çerçevesinde uluslararası ticaretin ve kargo taşımacılığının sürdürülmesi, tedarik zincirinin sürekliliği açısından hayatidir.

* Alacağımız ulusal tedbirlerin, Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyeleri ve Dünya Ticaret Örgütü kuralları temelinde ticari iş birliğimizi adeta kollar mahiyette olması, dayanışmamızın gereğidir

* İletişim sektörü de bu salgın ile önemli bir sınavdan geçiyor. Salgın bu alanın kesintisiz bir şekilde işletilmesinin gerekliliğini ortaya koymuştur.

* Salgın başladığından bu yana 64 ülkeden 25 binden fazla vatandaşımızın ülkemize dönüşünü temin ettik.

SİBER GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

* Konseyimizin siber güvenlik olgusunun geliştirilmesi ve uygulanması konusunda da rol alabileceğine inanıyorum.

* Allah’ın izniyle virüsle savaşı elbette kazanacağız, ardından da yeni bir dünya gerçeği ile karşı karşıya kalacağız.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Koronavirüs hastalarının evde bakımı nasıl olacak?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara