28 Kasım 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Gümrük Kaçakçılık Suçlarından Elde Edilen Mal Varlığı Değerlerini İhbar Edenler Tanık Koruma Programında

Bugün ( 5 Nisan Çarşamba) tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan İcra ve İflas Kanunu İle Bazı Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’la birlikte Kaçaklıkla Mücadele Kanunu’nun bazı maddelerine ilaveler yapıldı. Yapılan düzenlemeleri Bursa Gümrük Müşavirliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özenalp Rekabet.net’e açıkladı.

Resmi Gazete’ de 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’nun, Kaçakçılığı önleme, izleme ve araştırmakla görevli olanlar Bölümünde yer alan 19. Maddesinin 4. Fıkrasına bir cümlelik ilave yapıldı.

İlgili Madde’nin yeni hali şöyle;

  1. Madde (4) Bu Kanunun 3’üncü maddesi kapsamındaki suçları ihbar edenler ile 23’üncü maddesi gereğince ikramiye ödenmesi öngörülen muhbirlerin kimliği izinleri olmadıkça veya ihbarın niteliği haklarında suç oluşturmadıkça hiçbir şekilde açıklanamaz. Bu kişiler hakkında tanıkların korunmasına ilişkin hükümler uygulanır.(11.04.2013 tarihli, 28615 sayılı R.G. 6455 s.k. ile değişik) (“Bu Kanunun 3 üncü maddesi ile 23 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde belirtilen suçlardan elde edilen malvarlığı değerlerini ihbar edenler ile bu suçlardan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama suçunu ihbar edenler hakkında da bu fıkra hükümleri uygulanır.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Antalya açıklarında gemi battı: 3 ölü

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.