01 Aralık 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Hisarcıklıoğlu, Dünya Odalar Federasyonu Başkanlığına seçildi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 115 ülkenin odalarını tek çatı altında birleştiren Dünya Odalar Federasyonu’nun (WFC) Başkanlığı’na seçildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 115 ülkenin odalarını bir çatı altında birleştiren Dünya Odalar Federasyonu’nun Başkanlığı’na seçildi. Toplam altı aday arasında en yüksek oyu alan Hisarcıklıoğlu, “TOBB olarak tüm bölgesel, küresel kurum ve kuruluşların yönetimine seçiliyor, ülkemizi ve iş dünyamızı temsil etme onurunu yaşıyoruz. Başarımızın yurtdışında da görülüyor ve takdir ediliyor olması beni bir Türk olarak çok mutlu etti. Beni bu göreve layık gören, oy veren uluslararası iş dünyası temsilcilerine teşekkür ederim.” dedi.

TOBB’dan yapılan açıklamada, 115 ülkenin ticaret ve sanayi odalarını ve birliklerini bir çatı altında toplayan Dünya Odalar Federasyonu’nun (World Chamber Federation – WCF) Başkanlığına TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun seçildiği bildirildi.

Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak tüm bölgesel, küresel kurum ve kuruluşların yönetimine seçilme onuru yaşadıklarını kaydederken, “Küresel istişare mekanizmalarının tepe noktalarında yer alıyoruz. Yeni seçildiğimiz bu görev, iş dünyamızın ve oda borsa camiamızın küresel ekonomide neleri başarabileceğinin en önemli göstergesi. Artık küresel iş dünyasını ve WCF çatısı altındaki binlerce odayı yönlendireceğiz. Başarımızın yurtdışında da görülüyor ve takdir ediliyor olması beni bir Türk olarak çok mutlu etti. Başkanı olduğum 365 Oda ve Borsamız ile 2 milyonu aşan firmalarımız adına gurur duyuyorum.  Beni bu göreve layık gören, oy veren uluslararası iş dünyası temsilcilerine teşekkür ederim. Şimdi ülkemiz ve iş dünyamız için daha büyük bir şevkle koşma vaktidir.” dedi.

Açıklamaya göre, Dünya Odalar Federasyonu’nun 2022-2025 döneminde öncelikli konuları arasında kadının güçlendirilmesi, KOBİ’lerin küresel pazarlara erişiminin geliştirilmesi, KOBİ’lerin dijitalleşmesi ve iş dünyasında sürdürülebilirlik ve iklim konuları yer alıyor.

Merkezi Paris’te olan WCF, küresel düzeyde Odaların etkileşiminin ve işbirliklerinin artırılması için kurulmuş, 115 ülkeden Oda ve Oda Birliklerinin yer aldığı küresel bir forum konumunda. Dünya genelindeki Odalar arasındaki bağlantıları güçlendirmeyi, işbirliklerini artırmayı hedefleyen WCF, en iyi uygulamaların paylaşılması yoluyla Odaların performanslarını geliştirmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Hisarcıklıoğlu’nun uluslararası görevleri

*Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Yönetim Kurulu Üyesi

*Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) Başkan Yardımcısı

*İslam Ticaret, Sanayi, Tarım Odası (ICCIA) Başkan Yardımcısı

*Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) Başkan Yardımcısı

*Türk Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği Başkanı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TOKİ 42 ilde arsa satacak

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.