04 Aralık 2022 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

a

İPEK BÖCEĞİ İHRACAT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği ve Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin birlikte düzenlediği '2021 İpek Böceği İhracat Ödülleri' Uludağ İhracatçı Birlikleri merkez binasında gerçekleştirildi. Törende Zorlu Holding A.Ş Tekstil sektöründe en başarılı firmalar arasında yer alarak 3’üncü oldu.

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), çatısı altında faaliyet gösteren Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), 2021 yılını ihracat performansı açısından başarılı kapatan üye firmaları geçtiğimiz gün gerçekleşen törende ödüllendirdi.

206 firmanın ödüllendirildiği, 2021 İpek Böceği İhracat Ödülleri Töreni’ne Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, UHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Nüvit Gündemir, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fikret Kileci, birliklerin yönetim kurulu üyeleri ve firma temsilcileri katıldı.

ZORLU DIŞ TİCARET EN BAŞARILI FİRMALAR ARASINDA

Tekstil sektöründe Yeşim Tekstil, önceki yıl olduğu gibi yine ilk sırayı alırken Fistaş Dış Ticaret Pazarlama AŞ ile Zorlu Dış Ticaret, en başarılı firmalar oldu. Hazır giyim ve konfeksiyon alanında da Yeşim Tekstil, EDT Hazır Giyim ve Öz Tekstil Sanayi en fazla ihracatı gerçekleştirerek ilk üç sırayı paylaştı.

Törende en yüksek kategorideki “2021 Platin İhracatçı” ödülüne Zorlu Holding A.Ş layık görüldü. Ödülü Zorlu Holding A.Ş adına Korteks Dış Ticaret Müdür Yardımcısı Emir Turupçu aldı.

206 FİRMA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Toplamda 206 firmanın ödüllendirildiği 2021 İpek Böceği İhracat Ödülleri’nde tekstil sektöründen 148, hazır giyim ve konfeksiyon sektöründen 58 olmak üzere toplamda 206 firma ödül almaya hak kazandı. UTİB; tekstil sektöründe en çok ihracat yapan ilk 3 firmayı platin, 13 firmayı altın, 25 firmayı gümüş, 26 firmayı bronz ihracat başarı ödülü ile ödüllendirirken, 81 firmaya da başarılı çalışmalarından dolayı ‘İhracata Katkı Sertifikası’ verdi. UHKİB ise hazır giyim ve konfeksiyon sektöründen en çok ihracat yapan ilk 3 firmaya platin, 11 firmaya altın, 19 firmaya gümüş, 25 firmaya da gümüş ihracat ödülü verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Malezya’dan ithalatta geçmişe dönük vergi cezaları iptal edildi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.