23 Temmuz 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

İSGÜM SİSTEMİ ÇÖKTÜ! FİRMALAR MAĞDUR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı İSGÜM Kontrol Belgesi Başvuru Sistemi'nde teknik bir sorun nedeniyle işlem yapılamadığı öğrenildi. Yaklaşık bir haftadır çalışmayan sistemle birlikte firmaların büyük mağduriyetler yaşadığı belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı İSGÜM Kontrol Belgesi Başvuru Sistemi’nin yaklaşık bir haftadır çalışmadığı belirtildi.

Bu nedenle, firmaların ithalatı yapmak istedikleri boya, tiner, plastik hammaddesi ve solvent içeren kimyasallarının işçi sağlığı ve güvenliği yönünden uygunluğunun denetlenmesi ve ithalatın kayıt altına alınması için gerekli İSGÜM Belgesi’ni alamaması sebebiyle sıkıntı yaşadığı kaydedildi.

FİRMALAR MAĞDUR

Konuyla ilgili Rekabet.net’e konuşan Lore Danışmanlık Ortaklarından İsmet Berçin, sistemin çalışmaması sebebiyle firmaların mağdur olduğunu kaydetti. Firmaların gümrük işlemleri için başvuru yapamadığını, ürünlerini gümrükten çekemediklerini belirten Berçin, sistemin ne zaman çalışmaya başlayacağının ise belli olmadığını kaydetti.

HENÜZ ÇÖZÜM YOK

Bakanlık yetkililerinin sistemdeki sorunun çözümü ile uğraştıklarını söylediklerini belirten Berçin, “yetkililer firmaların mağduriyetine yol açan sorunun çözümü için uğraştıklarını, konuyla ilgili toplantı yaptıklarını söylediler. Ancak henüz bir çözüm bulunabilmiş değil” dedi.

Yetkililerin belirttiğine göre İşlemlerin yapıldığı https://kbs.ailevecalisma.gov.tr/sayfasına bir haftadır giriş yapılamıyor.

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sokağa çıkma kısıtlaması başladı

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.