02 Haziran 2023 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

İYİ PARTİ BURSA’DA NE YAPACAK?

Türkiye tarihinin en önemli seçimlerine adım adım yaklaşırken, siyasi partilerde hummalı bir çalışma içinde… Rekabet.net’e konuşan İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, tüm seçmenleri sandık başına davet ederek, güvenlik uyarısı yaptı. Altılı Masa olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ilk turda kazanacaklarını belirten Hasanoğlu, “Bursa’nın yıllardır kalıplaşmış sorunlarına çözüm olacağız” dedi.

Özge Alkış

Türkiye Cumhuriyet’in Kuruluşunun 100. Yıldönümünde tarihi bir seçime girecek. Siyasi partilerde hazırlıklar son hızıyla devam ederken, seçimin nasıl sonuçlanacağı ve etkileri merak konusu…

Rekabet.net olarak, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu’yla Bursa projelerini ve seçim tahminlerini konuştuk.

“YENİ OSB KURMAYACAĞIZ”

Bursa bir sanayi şehri, Organize sanayi bölgeleri ile ilgili planınız nedir?

“İlk defa 81 il için ayrı ayrı genel merkezin hazırladığı politikalarımız var. Her ilin kendi demografik yapısına, ekonomisine, sanayisine ve tarımına göre farklı ihtiyaçları veya farklı beklentileri var. Bursa Türkiye’nin verimlilik açısından en verimli topraklarına sahip…Tabii ki biz burada Bursa tarımını göz ardı etmeden bazı politikaları üretmemiz lazım. Bursa’da 17 tane resmi OSB var. Bunların sayısını arttırmaktan çok içlerinde âtıl pozisyonda olan kısımları değerlendirmeli, sonraki süreçte daha teknolojik olarak 5-0 Sanayi teknolojisine ulaştırarak daha verimli hale getireceğiz.”

“BURSA’DA GERÇEK KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLAYACAK”

Bursa’nın diğer bir gerçeği de deprem… İYİ Parti olarak bu konuyla ilgili projeleriniz nelerdir?

Kentsel dönüşüm olmazsa olmaz. Bursa’nın ama maalesef son 5 yıldır Bursa’da yapılan bütün kentsel dönüşümler daha çok rantsal dönüşüm adıyla yapıldı. Bilimi inkar etme şansımız yok. Özellikle Yıldırım ve Osmangazi’deki yapı stokları merkezdeki Ankara asfaltının altındaki bölgelerdeki yapı stokları 1999 depreminden önce yapılmış. Sadece Osmangazi’ de 60 bin tane tespit edilmiş riskli bina var. Her binada üç dört kişi olduğunu düşünürsek 250.000’nin üzerinde insanımız ciddi şekilde risk altında O yüzden acele olarak bir kentsel dönüşüm sürecine başlayacağız. Boş araziye binalar yapmak kentsel dönüşüm anlamına gelmiyor. Yerel bazlı olmanın dışında merkezi hükümetin de büyük desteğine ihtiyaç var.”

“SEÇİMİ İLK TURDA KAZANACAĞIZ”

Bursa seçmenini düşünürsek hareket ettiğimizde seçimlerle ilgili öngörünüz nedir?

Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıdaroğlu’nun seçimi kazanmasıyla ilgili hiçbir endişemiz yok. 14 Mayıs’ta 1. Turda bu işi bitireceğiz. Parti olarak baktığımızda da Bursa 1. Bölge’de çok iddialıyız. AK Parti özellikle Osmangazi’de çok kan kaybetti. 4/5 milletvekili çıkarma durumumuz var. 2. Bölgede ise, belli ilçelerden dolayı Cumhur İttifakıyla başa baş yarışacağımız düşünüyoruz. Burada da 3/4 milletvekili çıkaracağımız öngörüyoruz.”

“HER OKULDA AVUKAT OLACAK”

SANDIKLARI KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

Bu seçimler gerçekten bir dönüm noktası olacak. Seçmene bir çağrınız var mı?

14 Mayıs günü yapılacak en büyük çalışma sandık güvenliği olacak. Sandıklara sahip çıkarsak seçimi kazanmakla ilgili en ufak bir şüphemiz olmayacak. Bu konuda Altılı Masa olarak hukuki destek açısından ciddi çalışmalarımız var.  Bursa’da her okulda en 1 avukat, sandıklarımızda temsilcilerimiz olacak. Sandıklara sahip çıkmaz hepimizin görevi.”

“KÜRT SEÇMENİ YOK SAYAMAYIZ”

En büyük eleştiri özellikle İYİ Parti’ye yönelik sanki HDP ile işbirliği yapıyor gibi görünmeniz oldu. Bu eleştirilere yanıtınız nedir?

Biz bin yıldır bu coğrafyada Türkler, Kürtler olarak kardeşçe yaşıyoruz Şimdi burada HDP’ye karşı bizim çizgimizde bizim mesafemizde parti olarak çok net. Bunu hiç kimse tartışamaz, hiç kimseyle de bunu tartışmayız. Bunu hiçbir unsur da değiştiremez. HDP kendini PKK terör örgütünden arındırmadığı sürece bizim HDP’yle hiçbir yerde olma şansımız yok. Ama HDP ile bu çizgiyi ortaya koyarken de HDP’ye oy vermiş olan 6,5 milyon seçmenin hepsini aynı statüye sokup onları hepsini PKK ile bağlantılı pozisyonda görmek bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür. Doğal olarak HDP’ye daha önce oy vermiş olan seçmeler bu dönemde Cumhurbaşkanı adayımıza destek olacaklardır. HDP’yle bizim altılı masa olarak ne bir arada ne gizli bir yerde olma şansımız yok . HDP’nin talepleri olabiliri ama bu taleplere vereceğimiz yanıt dün neyse bugünde aynıdır.

Rekabet.net

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

26 Ocak Dünya Gümrük Günü’nü kutlayabiliyor muyuz?

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort ankara