28 Mayıs 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

İyi Partili Hüseyin Örs yoğun bakıma kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu’nda İyi Parti ve AKP milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı. AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün başına yumruk attı. Doktor milletvekillerinden İyi Partili Aylin Cesur, geçtiğimiz sene kalp pili takılan Örs’ün hayati tehlikesinin bulunduğunu ve uyutulduğunu açıkladı. Cesur, “Halk arasında kalp geri döndürülmesi olarak bilinen kardiyo şok tedavisi uygulandı”  dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda; TBMM, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Danıştay ve Yargıtay 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifleri ve 2022 Yılı Bütçe Kanun Teklifleri görüşülüyor.

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz kürsüye çıktığı sırada AKP’li milletvekilleri ile İyi Partili milletvekilleri arasında tartışma çıktı. TBMM Başkanvekili Haydar Akar, oturuma ara verdi. Aranın ardından tartışma, yumruklaşmaya vardı.
magnumbet giriş
Örs ile AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık arasında yumruklaşma oldu. Işık’ın elindeki yüzük nedeniyle başından yaralanan Örs hastaneye kaldırıldı.

İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs 

TBMM Başkanvekili Haydar Akar, oturumu yeniden açtığında milletvekillerini uyararak, “Bütün milletvekillerinden gazi Meclis’in usulüne, ona yakışır şekilde hareket etmelerini rica ediyorum. Meclis’te söz atma vardır ama konuşmacının intizamını bozacak şekilde laf atmaların doğru olmadığını düşünüyorum. Milletvekili arkadaşlarımı uyarmayı da kendime zül sayıyorum” dedi.

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş kavgaya ilişkin olarak, “Alpay Özalan ile Zafer Işık üzerimize geldi. Işık, Hüseyin Bey’e yumruk attı. Hüseyin Bey’in kaşı açıldı yumruktan dolayı. Elinde bir cisim mi vardı, yüzük mü vardı? Herhalde bir şey vardı. AK Parti artık seçim yaklaştıkça, Genel Başkanları nasıl her yerde kendilerinden olmayanlara hakaret ediyor ve saldırıyorsa, şimdi burada da vekillere saldırıyor” diye konuştu.  İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı doktor Turhan Çömez, Örs’ün hayati tehlikesinin bulunduğunu söyledi.

İyi Partili Kavuncu’dan tepki: Milletin temsilcisine kalkan bu yumruk milletimizin kendisine atılmıştır!

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Trabzon Milletvekilimiz Sayın Örs’e yönelik saldırıyı kınıyorum. Demokrasimizin ve millet iradesinin yansıması olan Gazi Meclis’imizde, milletin temsilcisine kalkan bu yumruk, aynı zaman da bizzat milletin kendisine atılmıştır. Gereken de yapılmalıdır!” ifadesini kullandı.

İyi Parti heyetinden Örs’e ziyaret

İyi Parti Heyeti, TBMM Genel Kurulu’nda Çıkan Kavgada Yaralanan İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ü ziyaret etti.

İyi Partili Cesur: Kardiyo şok tedavisi uygulandı

İyi Partili Aylin Cesur, “TBMM’nin bir üyesi olarak böyle bir hadiseye tanıklık ettiğim için. Saldırı sonrasında başına aldığı darbe sonrasında vekilimizin genel durumunun iyi olmadığını gözlemledik. Ben revire eşlik ettim. Kendisine geçen sene pil takıldığını bildiğim için EKG çekilmesini istedim. EKG’de kalbin durma aşamasından bir önceki aşama olan kalp ritminin bozulduğunu gördük. Derhal ambulansla Güven Hastanesi’ne getirmeye karar verdik. Oradaki ilk müdahale ile birlikte ilaç uygulandı. Gelirken de Güven Hastanesi’ndeki arayarak kardiyoloji hocalarının hazır olmalarını rica ettik. Onlara da teşekkür ediyoruz. Yapılan müdahale halk arasında kalp geri döndürülmesidir, kardiyo şok tedavisidir. Çok önemli bir hadisedir. Çok kısa zamanda yapmazsanız hastayı kaybedersiniz. Buna olumlu cevap verdi. Hayati tehlikesi devam ettiği için yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. İnşallah böyle olaylar tekrarlanmaz Uyutuluyor kendisi.” dedi.

İyi Parti Sözcüsü: Bu milletvekilliği filan değil, düpedüz milletin cellatlığına soyunmak

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “TBMM adına hem üzücü hem de bu olaya sebep olan, saldırıyı gerçekleştirenler için utanç verici bir gün. İnsanlığı bir tarafa bıraktıklarını milletimiz bir kez daha görmekte. Milletvekilimiz konuşmasını yaparken bir müdahale girişimi oluyor. Esasında Hüseyin Bey, olayı yatıştırmak adına davranırken AKP Partili milletvekili saldırıyor. Hayati tehlikesi olan bir durumdayız. Bu milletvekilliği filan değil. Düpedüz milletin cellatlığına soyunmaktır.” değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye karasularında trafik sıkıştı

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.