25 Haziran 2024 itibariyle Covid-19 ile mücadelede aşılanan sayısı kişiye ulaştı.

1xbetbetpasmariobet
a
en iyi rulet siteleri

Kalite Birliği’nden “yerli ve milli” çağrısı

Kalite Birliği Başkan Vekili Mustafa Karaman; “Milli Ses Ver” projesini başlattıklarını söyledi. Projeyle sanayiciden, tüketiciye her kesime seslendiklerini belirten Karaman; “yabancı marka hastalığının terkedilmesini istiyoruz” dedi. BOSB Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Özenalp de projeye destek verdiklerini açıkladı.

Özge Comba Alkış 

Kalite Birliği Başkan Vekili Mustafa Karaman, başlattıkları “Milli Ses Ver” projesinin detaylarını Rekabet.net’e anlattı. Projeyle üretimin nitelikli ürünlere dönmesini istediklerini belirten Karaman, “Katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesini istiyoruz” dedi.

Projeyle tüketicilerin, “yerli, milli ve kaliteli, TSE markalı ürünleri satın almalarını” teşvik etmeyi hedeflediklerini kaydeden Karaman, sanayiciye de mesajları olduğunu söyledi.

SANAYİCİYE MESAJ

Sanayicinin Türk Standartları Ürünleri (TSE) ile hareket etmesini istediklerini vurgulayan Karaman, “Sanayicinin, milli sertifikasyon sistemine geçmesini ve yıllık 5 milyar doların yurt dışına gitmemesini istiyoruz” dedi.

Projeyle yerli ve milli algı oluşturmayı amaçladıklarını kaydeden Karaman, “sanayicinin, tedarikçilikle yapmış olduğun istihdam, ülkeyi zenginleştirmiyor. Üreticinin ana sanayi olması ülkemizin zenginleşmesi için şarttır” dedi.

ÇEVREYİ KİRLETME

Sanayicinin gelecek yılları düşünerek hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Karaman, “kurumsallaşma, markalaşma ve kalite, olmazsa olmazdır” ifadelerini kullandı.

Karaman sözlerine şöyle devam etti; “Sanayici ülkemiz için çok değerli. Biz bu projemizde sanayinin oluşturduğu çevre kirliliğine de dikkat çekiyoruz” dedi.

Karaman bu konuda şu sloganı kullandıklarını belirtti; “Ancak, vatanımızdan daha değerli değilsin! Arıtma tesisini kur, çevreyi kirletme, doğayı katletme…”

“TÜRK BAYRAĞI ALTINDA BİRLEŞELİM”

“Tüm vatandaşların, ayrışmayı bırakarak, Türk bayrağı altında birleşmesini istiyoruz” çağrısını yaptıklarını kaydeden Karaman, ‘Hediyenin en güzeli Tük bayrağıdır’ anlayışının yaygınlaşarak, bayrak hediye etme alışkanlığının olmasını ve şanlı bayrağın solmamasını, hiçbir yerde solmuş, yırtılmış, yıpranmış Türk bayrağı olmamasını istiyoruz ve her platformda bunları savunuyoruz” dedi.

 

ÖZENALP’DEN DESTEK

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Özenalp de, Kalite Birliği tarafından başlatılan “Milli Ses Ver” projesine destek verdiklerini söyledi. Özenalp; “Toprağı kullanılmaz hale getiren, suyu içilmez kılanın ne yarattığı KDV’ye ne de istihdama bu vatanın ihtiyacı yoktur. Kendilerine iş olsun diye vatan toprağını bir daha kullanılmaz hale getirenleri istemiyoruz” dedi.

Rekabet.net 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Marmarabirlik’ten ortaklarına ödeme

HIZLI YORUM YAPVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.